Strona główna » TNS Polska: PiS z przewagą 12 pkt. proc. nad PO

TNS Polska: PiS z przewagą 12 pkt. proc. nad PO

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu wygrałoby je PiS z 35 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad PO sięga 12 pkt. proc.

Ugrupowanie Tuska poparłoby 23 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszliby także reprezentanci SLD (8 proc.) i NP (5 proc.). (...)

PSL z poparciem 4 proc. znalazło się poniżej progu wyborczego (spadek o 1 pkt proc.). SP, TR oraz PR uzyskały w badaniu po 2 proc. deklaracji poparcia, a RN - 1 proc.

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, niemal co piąta (18 proc., wzrost o 7 pkt proc.) nie była zdecydowana, której partii przekazać swoje poparcie.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na początku lipca, to frekwencja wyborcza nie byłaby wysoka – zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 16 proc. ankietowanych. 30 proc. badanych zadeklarowało, że raczej poszliby do urn, 19 proc. – że raczej nie, a 28 proc. – na pewno nie poszliby do urn wyborczych. (...)

Badanie przeprowadzono w dniach 11–16 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 969 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano wśród osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach.

JS/PAP


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334