Strona główna » Rocznica Katyńska i Smoleńska. Uroczystości w Zagórzu

Rocznica Katyńska i Smoleńska. Uroczystości w Zagórzu

ZAGÓRZ. 13 kwietnia br. w Kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji pomordowanych w Katyniu oraz za spokój ich duszy dla 96 ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w tym śp. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, i jego Małżonki Marii.

Przejmującą homilię wygłosił ks. proboszcz Eugeniusz Dryniak. Mówił o pomordowanych na nieludzkiej ziemi. Katyń, Ostaszków, Charków, Starobielsk i wiele innych to polska Golgota Wschodu.

Ks. Proboszcz nie zawahał się także nazwać wydarzeń sprzed czterech lat Zbrodnią Smoleńską.

O rocznicach pamiętali nauczyciele i młodzież z miejscowej szkoły podstawowej. Dziewczęta i chłopcy przedstawili poruszający montaż słowno-muzyczny. Wiersze i pieśni w ich wykonaniu pobudzały do refleksji, powracały pamięcią do tamtych strasznych dni, zakręciły niejedną łzę w oku.

Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe Związku Maszynistów, Służby Ochrony Kolei oraz Szkoły Podstawowej w Zagórzu.

Pod Tablicą Pamiątkową w przedsionku kościoła wiązankę kwiatów na znak pamięci złożyli m.in. przedstawiciele Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku w osobach: Tadeusz Nabywaniec, radny powiatu sanockiego, Andrzej Chrobak, radny miasta Sanoka, oraz Piotr Łazarz.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334