Strona główna » Premier w Nigerii, prezydent w kancelarii

Premier w Nigerii, prezydent w kancelarii

Trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej uczcili tez przywódcy państwa, które zdało egzamin.

Pan Premier Tusk szarym świtem, po drodze na lotnisko, wpadł na Powązki, w pośpiechu złożył kwiaty i wyraził przekonanie, że tragedia smoleńska nie powinna dzielić Polaków. Następnie udał się niezwłocznie z niecierpiącą zwłoki wizytą państwową do Nigerii.

Pewnie przelatując nad bezkresną Saharą, wspominał swoje jakże wzruszające spotkaniu z premierem Putinem, na dymiącym jeszcze miejscu katastrofy i ten uścisk, jakże pełen szczerej wrażliwości i współczucia, o ileż ważniejszy od wszelkich trosk o to, kto i jak ma prowadzić śledztwo.

Pan Prezydent wraz z małżonką i gronem współpracowników obszedł rocznicę smoleńską na mszy w kaplicy, w zaciszu prezydenckiej kancelarii.

Była to zapewne okazja do wspomnień z tych jakże traumatycznych dla niego chwil, gdy kancelarię tę sprawnie przejmował, w oczekiwaniu na niepotwierdzone jeszcze oficjalnie wiadomości o śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Naprawdę godnie obaj przywódcy Państwa Polskiego obeszli rocznicę tych wydarzeń, w których oni obaj i całe kierowane przez nich państwo tak wspaniale zdało swój egzamin...


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334