Strona główna » Posłowie na Sejm RP Bartosz Kownacki i Piotr Babinetz z wizytą w Sanoku

Posłowie na Sejm RP Bartosz Kownacki i Piotr Babinetz z wizytą w Sanoku

W poniedziałek 10 czerwca br. w Sanoku odbyło się spotkanie z posłami na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości: Piotrem Babinetzem i Bartoszem Kownackim. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku w intencji śp. Pary Prezydenckiej i Wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przez ks. Piotra Buka.

Po Mszy św. mieszkańcy Sanoka, licznie zebrani w Świetlicy Środowiskowej przy parafii NSPJ, wysłuchali znakomitego wystąpienia posła Bartosza Kownackiego, adwokata, pełnomocnika części rodzin ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Za jej podstawową praprzyczynę uznał on słabość państwa polskiego oraz brak poczucia państwowości i odpowiedzialności u jego urzędników, którzy dopuścili się rażących zaniedbań podczas przygotowania wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

Poseł wskazywał na zaniechania polskiego rządu i MSZ w sytuacjach, gdy racja stanu wymagała zdecydowanej reakcji: w pierwszych chwilach po katastrofie, gdy decydowano o prawnej formule śledztwa, gdy przeprowadzano w Rosji sekcje zwłok ofiar, gdy następnie pamięć o tych ofiarach profanowano, gdy opublikowano skandaliczny raport Millera. Powszechnie znane informacje mówca uzupełnił o nowe, bulwersujące szczegóły, co wywołało żywą reakcję zebranych.

Równie emocjonująca dyskusja wywiązała się również w związku z innymi tematami: przekształceń własnościowych pracowniczych ogródków działkowych, rażącego lekceważenia praw pracowniczych w sanockich przedsiębiorstwach, stosunku PiS do ruchu narodowego i do idei zjednoczenia prawicy, przygotowań do wyborów.

Na część pytań konkretnie i kompetentnie odpowiadał także poseł Piotr Babinetz – główny, obok sanockiego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości, pomysłodawca i organizator spotkania.

Pełne pasji „nocne Polaków rozmowy” z konieczności zostały zakończone, ponieważ obaj posłowie następnego dnia musieli uczestniczyć w posiedzeniach komisji sejmowych. Wśród uczestników spotkania pozostało wrażenie, że Polska znów nas boli, że po raz kolejny w historii wymaga od nas wszystkich wzięcia trudnej odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość.

(In. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334