Strona główna » Nocne modlitewne czuwanie

Nocne modlitewne czuwanie

SANOK. W przeddzień kanonizacji bł. Jana Pawła II w Kościele pw. Przemienia Pańskiego w Sanoku odbyły się nocne modlitewne czuwanie oraz uroczysta Msza św. koncelebrowana.

O godzinie 19.30 mury świątyni wypełniły śpiew i recytacje najmłodszych. Głos dziecka jest najbardziej słyszalny. Szczególnie głos, który wdzięcznie wielbi Boga.

Drugą część wieczoru wspomnień o bł. Janie Pawle II poprowadziła młodzież sanockich szkół. Piękne pieśni i słowo mówione w ich wykonaniu ukazały nauczanie papieskie oraz drogę do świętości.

Wspólna modlitwa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski – to także wierni zgromadzeni w świątyni ofiarowali Bogu Najwyższemu za wstawiennictwem Wielkiego Papieża.

Po Apelu nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Minuty pełne skupienia, ciszy, która była bardzo wymowna. Każdy wielbił Stwórcę – Najwyższego Pana.

O godzinie 21.37 rozpoczęła się Msza św. Piękną, pełną treści i wspomnień o Papieżu–Polaku homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Skiba.

Po Mszy św. w procesji kapłani, asysta ołtarza, wierni udali się pod pomnik bł. Jana Pawła II. Tam został odczytany Akt Zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu.

Później w ciszy i milczeniu wszyscy pokłonili się Świętemu Janowi Pawłowi II. Santo Subito stało się faktem.

Pod pomnikiem przy kościele zostały zapalone znicze i złożone kwiaty.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334