Strona główna » Nasza Ojczyzna - Nasza Przyszłość. Kongres PiS`u.

Nasza Ojczyzna - Nasza Przyszłość. Kongres PiS`u.

W dniach 29-30 czerwca 2013 r. w Sosnowcu odbył się IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości. W pierwszym dniu ok. 1 200 delegatów wybrało na prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto wybrano skład Rady Politycznej, sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej.

W czasie obrad, zarówno w dniu pierwszym jak i drugim, odbywały się bardzo interesujące panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i zaproszonych gości. Rozmawiano m.in. o stabilnym zatrudnieniu, energetyce, wsi, przemyśle, transporcie, polskich bankach, o Polsce w Europie i w świecie. Bardzo ważnymi zagadnieniami były także: odpowiedzialność państwa za zdrowie Polaków, polityka rozwoju i samorząd terytorialny, państwo prawa, emerytury, rodzina i edukacja, młodzież i innowacje. Nie zabrakło rozmów o polityce wobec Polaków poza granicami kraju, kulturze, ochronie tożsamości. Kongres zakończył się wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS`u.

Po zakończeniu obrad uczestnicy obrad udali się na Mszę św. do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, a następnie przeszli wspólnie przy akompaniamencie orkiestry górniczej pod pomniki Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego, by tam oddać hołd bojownikom o wolność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej.

W IV Kongresie PiS`u pod nazwą „Nasza Ojczyzna – Nasza Przyszłość” powiat sanocki reprezentowali: Kazimierz Węgrzyn, Andrzej Chrobak i Tadeusz Nabywaniec.

(In. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334