Strona główna » Miszmasz na sobotę, czyli o Pendolino na miarę naszych możliwości, o tym, co zmalował Kaczyński i dlaczego jestem faszystką

Miszmasz na sobotę, czyli o Pendolino na miarę naszych możliwości, o tym, co zmalował Kaczyński i dlaczego jestem faszystką

Jarosław Gowin napisał list, w którym stwierdził, że PO oszukała wyborców. Poseł John Godson stwierdził, że władza jest po to, by służyć  i dlatego on popiera list Gowina, bo Platforma straciła kontakt z rzeczywistością. Godson zapewnił też jednak, że popiera Donalda Tuska, który jest najlepszym premierem ostatnich lat. I to wygląda na pierwsze objawy schizofreni.

*

Ledwie Hanna Gronkiewicz-Waltz w jednym z wywiadów stwierdziła, że nie jest celebrytką, natychmiast okazało się, że dokładnie tak się zachowuje. Według "Naszego Dziennika" pani prezydent chciała wejść na teren ogrodu w Wilanowie bez biletu. Pani prezydent ma duże zasługi dla miasta, np. wciąż zamknięty tunel na Wisłostradzie, opóźniająca się budowa metra, rosnące ceny biletów. Należy jej się darmocha i basta!

*

Stef Niesiołowski od dawna cierpi na jadoplucie uporczywe. Ostatnio Stef strzela jadem nawet do członków PO. Z tej okazji dostało się Johnowi Godsonowi. Stef zarzucił mu i innym partyjnym konserwatystom, że są mniejszością, która stara się zakrzyczeć większość w sprawach ideologicznych. Stefowi się wyraźnie pomyliło. Zapomniał, że PO bardzo intensywnie broni ostatnio właśnie praw mniejszości. Pewnie efekt uboczny przedawkowania szczawiu i mirabelek. A koledzy mówili, żeby tyle nie żreć.

*

Ponieważ sytuacja w Polsce jest naprawdę zła, notowania PiS rosną, a PO maleją, coraz mniej osób ufa Tuskowi, a coraz więcej Kaczyńskiemu, Roman Giertych rusza na ratunek. Na 16 czerwca postanowił zwołać Instytut Myśli Państwowej. To ten twór, o którym od kilku miesięcy się mówi, ale jeszcze nikt nie widział żadnej wyprodukowanej prze niego myśli. Państwowej tym bardziej. Skoro Misiek, Stef, Kazik i Romek czuwają nad Polską, to możemy spać spokojnie.

*

Już wiadomo kto jest odpowiedzialny za kryzys w Polsce. Oczywiście Jarosław Kaczyński. Ale nikt nie zgadnie dlaczego. Okazało się, że to on wpuścił Vincenta do kraju, a zdradził to sam zainteresowany.  Jacek Rostowski przyznał, że polskie obywatelstwo nadał mu Lech Wałęsa, ale akt podpisał minister stanu w kancelarii prezydenta - Jarosław Kaczyński. Nie można przecież winić Rostowskiego za to, że jest Vincentem, ale już Kaczyńskiego, że nie przewidział konsekwencji wpuszczenia Vincenta do Polski – jak najbardziej.

*

Miłośnik dobrych zegarków Sławek Nowak, pochwalił się na twitterze nową zabawką. Zaprezentował wizualizację pociągu Pendolino, który ma jeździć po polskich torach. Problem w tym, że zdaniem ekspertów polskie tory nie są przystosowane do prędkości jaką może rozwinąć Pendolino. Będzie to więc Pendolino na miarę naszych możliwości. Otworzymy nim oczy niedowiarkom i udowodnimy, że wcale nie musi jeździć 250 km na godzinę.

*

Jarosław Gowin stwierdził, że nie chce być prezydentem, bo władza symboliczna, to nie jest coś, co odpowiadałoby jego temperamentowi. Następny gardzi żyrandolem. Czy to jakiś nowy przesąd platfusów? Staniesz pod żyrandolem - 10 lat nieszczęścia...

*

W Warszawie odbył się koncert Beyonce. Fajerwerków podobno nie było. Już za kilka miesięcy dowiemy się ile do tej imprezy dorzuciła Joanna Mucha, samozwańczy mecenas popkultury.

*

Stefan Niesiołowski zapytany przez Monikę Olejnik o to, czy PO faktycznie skoncentrowała się tylko na ciepłej wodzie w kranach, żachnął się: „co jest złego w ciepłej wodzie, zimna ma być?” Stef, jak zwykle, zabija logiką.

*

I wyszło szydło z worka. Okazało się, że jestem faszystką. Nie dość, że bezczelnie obnoszę się ze swoim heteroseksualizmem, ciesząc się gromadką dzieci, bezwstydnie posiadających tego samego ojca, to jeszcze prowadzam je w niedzielę do kościoła, a najchętniej ubrałabym te dzieci w mundurki, żeby nie szpanowały w szkole ciuchami. Człowiek ciągle dowiaduje się o sobie czegoś nowego...

http://wpolityce.pl/artykuly/54833-miszmasz-na-sobote-czyli-o-pendolino-na-miare-naszych-mozliwosci-o-tym-co-zmalowal-kaczynski-i-dlaczego-jestem-faszystka


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334