Strona główna » Minister Antoni Macierewicz z wizytą w Sanoku

Minister Antoni Macierewicz z wizytą w Sanoku

W niedzielę 18 maja w Klubie „Górnik” w Sanoku odbyło się spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem oraz kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Obecni byli: europoseł z Podkarpacia Tomasz Poręba, senator RP Alicja Zając, poseł na Sejm RP Stanisław Piotrowicz, poseł na Sejm RP V i VI kadencji Andrzej Ćwierz i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeusz Pióro.

Towarzyszyli im parlamentarzyści PiS: poseł na Sejm RP, a zarazem szef Sztabu Wyborczego PiS w okręgu wyborczym Nr 9 Piotr Babinetz oraz senator RP Andrzej Matusiewicz.

Spotkanie prowadzili: Anna Schmidt – doradca wiceprezesa PiS-u Adama Lipińskiego, która zaprezentowała sylwetki wszystkich kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości, a także Tadeusz Nabywaniec – przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego PiS w Sanoku.

Klub „Górnik” wypełniony był do ostatniego miejsca mieszkańcami Sanoka, którzy przybyli, aby wysłuchać znamienitych gości, a zarazem żywo, oklaskami reagowali na ich wypowiedzi.

Wystąpienia ministra Antoniego Macierewicza oraz poszczególnych kandydatów do Parlamentu Europejskiego złożyły się na obraz niewesołej, trudnej rzeczywistości współczesnej Polski, tracącej suwerenność i podmiotowość międzynarodową, pozbawionej przemysłu i armii zdolnej do obrony kraju; Polski znajdującej się w zapaści demograficznej, stopniowo tracącej tożsamość narodową i instynkt samozachowawczy poprzez rugowanie ze szkół nauki historii, a wprowadzanie demoralizującej ideologii gender.

Odrębny temat wystąpień stanowiła Katastrofa Smoleńska, ponieważ nic nie mówi tak dobitnie o dramatycznej kondycji naszego państwa i jego służb jak okoliczności tego wydarzenia i śledztwa prowadzone w jego sprawie.

Goście w swoich wypowiedziach podkreślali konieczność zmian we wszystkich dziedzinach życia społeczno-gospodarczego i wskazywali ich kierunek, nakreślony przez program Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszym, niezbędnym krokiem dla ich urzeczywistnienia będzie wybór kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego, gdzie zapada wiele istotnych decyzji, których konsekwencje odczuwamy później na co dzień.

(in.wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334