Strona główna » Mariusz Kamiński i Piotr Babinetz, posłowie na Sejm RP, z wizytą w Sanoku

Mariusz Kamiński i Piotr Babinetz, posłowie na Sejm RP, z wizytą w Sanoku

SANOK. 7 września br. na spotkanie otwarte z mieszkańcami Sanoka przyjechali posłowie na Sejm RP Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS`u i były szef CBA, oraz Piotr Babinetz. Pan poseł Mariusz Kamiński jest jednocześnie wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz szefem warszawskich struktur PiS.

Spotkanie odbyło się w dolnym kościele parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku przy ul. Jana Pawła II. Przybyło na nie wielu mieszkańców Sanoka, zaniepokojonych sytuacją w naszej Ojczyźnie i pogarszającymi się perspektywami na przyszłość.

Mariusz Kamiński ze swej strony przedstawił również niewesoły obraz poszczególnych dziedzin życia w Polsce. Przyznawał, że obecnie wiele osób może sobie zadawać pytanie: po co mi państwo, które nie zapewnia mi bezpieczeństwa (np. likwidując posterunki policji), równych szans na rynku pracy, dostępu do opieki zdrowotnej, do bezpłatnej edukacji (bo wbrew deklaracjom rządu wyprawienie dziecka do szkoły już od najmłodszych lat mocno uderza rodziców po kieszeni). Podkreślił jednak, że nie jest to sytuacja bez wyjścia: wyjście jest, Prawo i Sprawiedliwość ma gotowe projekty ustaw, które pozwolą na przywrócenie w Polsce normalności, rozwinięcie przedsiębiorczości, powrót Polaków zza granicy, poprawę sytuacji demograficznej, wsparcie dla rodzin, uzdrowienie służby zdrowia i zapobieżenie jej prywatyzacji. Zakres możliwych zmian jest jednak zależny od skali poparcia, jakiego udzielą wyborcy Prawu i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach.

W odpowiedzi na pytania związane z kierowaniem Centralnym Biurem Antykorupcyjnym Mariusz Kamiński podkreślił, że mimo przedstawianych mu zarzutów, nigdy nie złamał prawa (co zostało potwierdzone orzeczeniem sądowym), stosując zawsze zgodne z nim metody działania. Obiecał również ściganie korupcji w przyszłości, gdy PiS dojdzie do władzy, niezależnie od opcji politycznej osób w nią wmieszanych, po prostu dlatego, że jest ona przestępstwem.

Poseł Piotr Babinetz, który zaprosił Mariusza Kamińskiego m.in. do Sanoka, przedstawił krótko jego działalność w opozycji antykomunistycznej oraz w Sejmie RP, natomiast radni PiS: Tadeusz Nabywaniec i Andrzej Chrobak odpowiadali na pytania dotyczące spraw lokalnych.

(In. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334