Strona główna » Kolejne podejście do sprzedaży. Tym razem za 800 tys. zł (sic!)

Kolejne podejście do sprzedaży. Tym razem za 800 tys. zł (sic!)

SANOK. Władze powiatu sanockiego po raz kolejny ogłosiły przetarg na zbycie nieruchomości przy ul. Sienkiewicza w Sanoku. Tym razem cena wywoławcza to 800 tys. zł.

Chodzi o budynek, gdzie przez lata swoją siedzibę miała policja, budynek garażowy oraz budynek z agregatorem i rozdzielnią. Wszystko umiejscowione na działce powierzchni ok. 18 arów.

Nieruchomość powiat sanocki otrzymał od wojewody podkarpackiego z zastrzeżeniem, iż ma być przeznaczona na cele powiatowe.

Kiedy w poprzedniej kadencji funkcję starosty sanockiego pełnił Wacław Krawczyk, obecny wicestarosta, zdecydowano, że w budynku przy ul. Sienkiewicza w Sanoku znajdzie swoją siedzibę starostwo. Na przygotowanie dokumentacji technicznej z budżetu powiatu (czytaj: z kieszeni podatników!) wydatkowano ok. 72 tys. zł. Dzisiaj już wiemy – są to pieniądze bezpowrotnie stracone.

W styczniu 2012 r. wartość działki z budynkami wg dokumentacji przetargowej wynosiła 2 950 000 zł. Zapewniano, że wycenę zrobili fachowcy. Przetarg nie został rozstrzygnięty.

7 marca 2014 r. ogłoszono kolejny już przetarg. Tym razem cena wywoławcza wynosi zaledwie 800 tys. zł. Na dokumencie widnieją dwa podpisy – Sebastiana Niżnika, starosty sanockiego, i Wacława Krawczyka, wicestarosty.

Radni, przyjmując budżet powiatu na rok 2014, przegłosowali, iż nieruchomość jest warta 1 050 000 zł. Zasadne jest pytanie, kto dokonał tak niskiej wg mnie wyceny gruntu i budynków na nim posadowionych?

Tadeusz Nabywaniec
Radny Powiatu Sanockiego


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334