Strona główna » Jutro konwencja „Prawo i Sprawiedliwość bliżej ludzi. Polska jest jedna”

Jutro konwencja „Prawo i Sprawiedliwość bliżej ludzi. Polska jest jedna”

Jutro (sobota, 25 stycznia), o godz. 11.30 w Przysusze rozpocznie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013”. Transmisja z konwencji będzie dostępna w serwisie pis.org.pl. Zapraszamy do oglądania!

Politycy PiS spotkają się z przedstawicielami wszystkich powiatów w Polsce. Podczas konwencji podsumują cykl spotkań z mieszkańcami mniejszych miast i miejscowości. Zwrócą uwagę m.in. na likwidację instytucji ważnych dla lokalnych społeczności.

Politycy PiS w ub. roku skończyli objazd mniejszych ośrodków pod hasłem „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna”. W 2014 r. przed wyborami do europarlamentu i wyborami samorządowymi partia skoncentruje się na miastach. Liderzy PiS będą odwiedzać obecne i byłe miasta wojewódzkie. Sobotnia konwencja odbędzie się w mieście Przysucha w woj. mazowieckim.

Głównym punktem ma być wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Atakuje się nas, że o wsi czy Polsce lokalnej pamiętamy tylko w czasie wyborów. Tymczasem jesteśmy w Polsce lokalnej na co dzień. Rozmawiamy z mieszkańcami Polski marginalizowanej i wykluczanej, którym likwiduje się atrybuty państwa, takie jak gminne posterunki policji, ośrodki kultury, szkoły, połączenia komunikacyjne, miejsca pracy. Musi pojawić się odpowiedź co zrobić, aby ten proces zatrzymać” - powiedział w czwartek PAP szef Komitetu Politycznego PiS Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna, jak „Polska metropolitalna”. Jarosław Kaczyński diagnozował, że „kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach”. Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska - jak mówił - musi rozwijać się w całości.

Do 31 grudnia 2013 r. prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z politykami z kierownictwa partii odbył 320 spotkań, we wszystkich 314 powiatach ziemskich. Kaczyński spotkał się z mieszkańcami 55 razy. „We wszystkich spotkaniach uczestniczyło ponad 60 000 mieszkańców, politycy PiS przejechali ponad 49 000 kilometrów, w drodze byli ponad 27 dni” - podkreśla zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek.

PAP


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334