Strona główna » Jak to z obwodnicą miasta Sanoka było…?

Jak to z obwodnicą miasta Sanoka było…?

Lokalne media są wręcz zasypywane doniesieniami o staraniach wszelkiej maści notabli na rzecz obwodnicy miasta Sanoka. Rzecznikiem takiej tezy jest przede wszystkim redaktor naczelny Tygodnika Sanockiego Marian Struś.

 

Jednak przeglądając numery Tygodnika Sanockiego niewiele znajdujemy w tej sprawie doniesień. Od czasu kiedy ta istotna dla Sanoka inwestycja wypadła z Krajowego Programu Budowy Dróg i Autostrad temat obwodnicy pojawia się w nim zaledwie kilkukrotnie.

W całym roku 2011 burmistrz wypowiada się w kwestii obwodnicy zaledwie dwa razy. Pierwszy raz w kontekście wyborów do Sejmu i drugi przy okazji wizyty wiceministra gospodarki, posła PSL Mieczysława Kasprzaka kiedy to Wojciech Blecharczyk lobbował za obwodnicą .

W tymże roku ówczesny członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, przyznaje, że inwestycją, która leży mu szczególnie na sercu, jest… obwodnica Brzozowa, która poprawiłaby też komunikację powiatu sanockiego z resztą województwa. Dokumentacja jest gotowa, ale problem stanowi brak źródła finansowania.  

 

Dopiero w roku 2012 przychodzi refleksja i zmiana tonu: Ubolewam, że nie udało się ruszyć kwestii budowy obwodnicy i że nie wypaliły plany współfinansowania Muzeum Historycznego”. To zdanie wygłasza w kontekście swoich prac w Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Tyle Tygodnik Sanocki. Biorąc pod uwagę, że jest to pismo „samorządowe” należy przypuszczać, że redaktor naczelny nie ominąłby okazji, aby poinformować opinię publiczną o działaniach włodarza miasta na rzecz obwodnicy południowej naszego miasta.

Jeszcze ciekawszy w swoim wydźwięku jest tytuł wywiadu z burmistrzem, który ukazał się na portalu  e-sanok już w roku 2013 „Burmistrz o obwodnicy: Jak nie dotknę, to nie uwierzę”.

Czy tak się zachowuje lobbysta, który walczył jak lew i jest pewny zwycięstwa? Czy nie jest to raczej wyraz pełnego zaskoczenia, że rząd się kwestią obwodnicy zajął?

Chrobak Andrzej

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334