Strona główna » Dzień Wojska Polskiego w Sanoku

Dzień Wojska Polskiego w Sanoku

ad1.jpg

Dzisiaj w Sanoku świętowano Dzień Wojska Polskiego. Rozpoczął je przemarsz uczestników w asyście orkiestry z Placu Harcerza na Plac św. Jana.

Część oficjalna odbyła się pod pomnikiem „Synom Ziemi Sanockiej”. Po złożeniu meldunku został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” i na maszcie załopotała biało-czerwona flaga.

W dalszej kolejności powitano zaproszonych gości, wręczono odznaczenia i wyróżnienia.

Do zgromadzonych przemówił Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. W swoim wystąpieniu odwołał się do chwalebnej historii wojska polskiego, a także do współczesności.

Bardzo ważną chwilą było odczytanie Apelu Pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa.

Następnie złożono pod pomnikiem kwiaty w hołdzie tym, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Uczynili to m.in. Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Ernest Nowak, burmistrz Zagórza, Jan Chowaniec, wójt gminy Tyrawa Wołoska, przedstawiciele organizacji niepodległościowych, „Strzelca”, partii politycznych i inni.

W imieniu Komitetu Powiatowego „Prawa i Sprawiedliwości” w Sanoku wiązankę kwiatów złożył i oddał cześć poległym Kazimierz Węgrzyn, radny powiatu sanockiego i pełnomocnik PiS`u.

Pieśń reprezentacyjna wojska polskiego zakończyła oficjalną część uroczystości.

Organizatorami obchodów tego jakże ważnego święta byli: Urząd Miasta Sanoka, Starostwo Powiatowe w Sanoku oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334