Strona główna » 76. rocznica Zbrodni Katyńskiej

76. rocznica Zbrodni Katyńskiej

a2.jpg

SANOK. 13 kwietnia każdego roku obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wiosną 1940 roku NKWD rozstrzelało co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji.

Uroczystości w Sanoku w 76. rocznicę tamtych nieludzkich zdarzeń rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Koncelebrze przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Skiba, który także wygłosił homilię.

W modlitwie w intencji pomordowanych na Wschodzie uczestniczyli m.in.: burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, zastępcy burmistrza Edward Olejko i Stanisław Chęć, przedstawiciele Komitetu Powiatowego „Prawa i Sprawiedliwości” w Sanoku, poczty sztandarowe, harcerze hufca ZHP Ziemi Sanockiej, środowiska patriotyczne, młodzież sanockich szkół oraz mieszkańcy Sanoka.

Po eucharystii pod Krzyżem „Golgota Wschodu” zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. W imieniu „Prawa i Sprawiedliwości” uczyniła to delegacja pod przewodnictwem Kazimierza Węgrzyna, radnego powiatu sanockiego i jednocześnie pełnomocnika PiS`u.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334