Strona główna » 6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości w Brzozowie

6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości w Brzozowie

a2.jpg

BRZOZÓW. Uroczystości 6. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Franciszka Gocha, który także wygłosił homilię.

Po eucharystii zgromadzeniu przeszli na dziedziniec pod Krzyż „Golgota Wschodu” oraz tablicę upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. Tam została odmówiona modlitwa „Anioł Pański”.

Następnie zostały odczytane nazwiska 96 ofiar tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem, w tym prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii i pozostałych będących wówczas na służbie Rzeczpospolitej Polskiej, a którym do Polski nie dane było powrócić. W tym samym czasie harcerze ustawili krzyż pamięci z 96 zniczy – białych i czerwonych.

W dowód pamięci wiązanki kwiatów złożyły liczne delegacje reprezentujące: posłów i senatorów RP, władze samorządowe, służby mundurowe, szkoły, zakłady pracy, stowarzyszenia. Wśród nich byli m.in. Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, oraz Kazimierz Węgrzyn i Stanisław Chęć - delegacja KP „Prawo i Sprawiedliwość” w Sanoku.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334