Strona główna » Zamek Hamleta i traktorzysta na rowerze

Zamek Hamleta i traktorzysta na rowerze

Tysiące hektarów państwowej ziemi sprzedawanej na fikcyjnych nabywców - to chyba tylko w Polsce jest możliwe.

Bezrobotny traktorzysta z dawnego PGR-u, utrzymujący się z zasiłku trzysta złotych zakłada spółkę z dwoma Duńczykami. Traktorzysta ma 51 procent udziałów, Duńczycy razem mają 49 procent. Spółka kupuje od Skarbu Państwa 350 hektarów ziemi. Zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych nie jest potrzebne, wszak głównym udziałowcem spółki jest Polak, traktorzysta. Do notariusza przyjechał rowerem, bo traktora nie ma, że o samochodzie nie wspominam. I ten traktorzysta się cieszy, ze w nagrodę, że objął większościowe udziały w spółce, Duńczycy zatrudnią go jako traktorzystę i będzie żył prawie tak jak dawniej, w pegeerze.

A umowa spółki jest tak skonstruowana, że w 2016 roku traktorzysta zostanie już tylko traktorzystą, a 350 hektarów stanie się, jak zamek Hamleta - duńskie.

A Polscy rolnicy w Szczecinie, czy gdzie indziej, moga sobie protestować. Nie dla psa kiełbasa, nie dla polskiego rolnika polska ziemia.

I nikt nie widzi tu problemu. Państwowa Agencja sprzedaje ziemię traktorzyście, żaden urząd skarbowy, żadna inspekcjar kontroli finansowej od prania brudnych pieniędzy, żadna policja, żaden prokurator się nie wcina. Nic się nie stało, Polacy, nic się stało.

Transakcja jest ewidentnym obejściem ustawy zakazującej sprzedaży ziemi cudzoziemcom bez zezwolenia. Zgodnie z art. 58 kodeksu cywilnego czynności prawne mające na celu obejście prawa są nieważne. Psa z kulawą nogą to jednak w państwie polskim nie obchodzi.

Znam papiery z jednej takiej transakcji, ale ludzie mówią, że podobnych transakcji zawarto setki. A w prasie duńskiej czytam – jedźcie do Polski kupować ziemię, u nas drogo, a tam za bezcen i bez ograniczeń.

Wyprzedaż ziemi rolnej bez kontroli, fikcyjne spółki, traktorzysta na rowerze kupujący setki hektarów...to jest możliwe tylko w takim państwie, którego nie ma.

Prawo i Sprawiedliwość tym się różni od Platformy, że chce, aby to państwo jednak było.

http://januszwojciechowski.salon24.pl/483700,zamek-hamleta-i-traktorzysta-na-rowerze


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334