Strona główna » Wystawieni do wiatru przez rząd Tuska

Wystawieni do wiatru przez rząd Tuska

Już prawie miesiąc obowiązuje ustawa o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców z realizacji udzielonych zamówień publicznych, a podwykonawcy autostrad jak nie mieli pieniędzy za wykonane roboty tak do tej pory ich nie otrzymali - pisze na portalu Naszeblogi.pl poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Należy przypomnieć, że wielu tych przedsiębiorców czeka na płatności za wykonane roboty bądź dostarczone materiały na budowę autostrad już od wielu miesięcy i wspomniana ustawa była dla nich ostatnią deską ratunku.

Ba minister transportu Sławomir Nowak, tak się spieszył z jej uchwaleniem, że odrzucono wszystkie poprawki składane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, które miały na celu objęcie tą ustawą wszystkich przedsiębiorców realizujących program autostradowy. Teraz ci, którzy zgłaszają swoje należności w GDDKiA, a nie mieli podpisanych umów z generalnym wykonawcą, są informowani, że żadnych pieniędzy za wykonane roboty nie odzyskają.

A jeszcze w czerwcu przed rozpoczęciem Euro 2012, chcąc zapobiec protestom i blokowaniu dróg przez rozsierdzonych przedsiębiorców czekających miesiącami na płatności, ten sam minister Nowak ich przyjmował i deklarował, że przygotuje ustawę, która rozwiąże wszystkie takie problemy.

Już we wrześniu będziemy mieli dramatyczne protesty, wszystkich tych, którzy zaufali ministrowi Nowakowi i czekali na zadziałanie nowej ustawy.

Teraz już widzą, że zostali przez resort transportu wystawieni do wiatru, a ponieważ nieodzyskanie przez nich wierzytelności oznacza bardzo często nie tylko ich bankructwo ale utratę majątku przez ich rodziny z domami mieszkalnymi włącznie, możemy mieć do czynienia z bardzo radykalnymi metodami ubiegania o odzyskanie ciężko zarobionych pieniędzy.

Więcej czytaj na portalu Naszeblogi.pl

http://niezalezna.pl/32237-wystawieni-do-wiatru-przez-rzad-tuska


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334