Strona główna » Władza wystraszyła się ofiar smoleńskich?

Władza wystraszyła się ofiar smoleńskich?

W uroczystościach pogrzebowych prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Świątyni Opatrzności Bożej nie wzięli udziału przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem i premierem na czele. Czego wystraszyli się rządzący?

W 2010 roku w uroczystościach pogrzebowych w Świątyni Opatrzności Bożej uczestniczyli m.in.: prezydent Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa i Radosław Sikorski. Dziś, gdy na jaw wyszedł skandal z zamianą ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, przedstawicieli najwyższych władz na próżno można szukać w wilanowskiej świątyni.

Jedyna wzmianka na temat udziału państwowych oficjeli w uroczystościach pogrzebowych ostatniego prezydenta II RP dotyczy obecności prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego w trakcie uroczystego pożegnania trumny z ciałem prezydenta Kaczorowskiego we Wrocławiu.

Na stronie Kancelarii Prezydenta można natomiast znaleźć informację, z której wynika, że swój udział w uroczystościach pogrzebowych ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zapowiedziała jedynie Anna Komorowska i szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

Nieobecność prezydenta Komorowskiego i premiera Tuska na uroczystościach pogrzebowych wielkiego polskiego patrioty i ostatniego prezydenta II RP jest tak naganna, że trudną ją w ogóle komentować. Głęboko w pamięć zapadają natomiast słowa biskupa Dydycza:

- Zasmuca nas histeryczne zamieszanie prowokowane w odpowiedzi na wysiłek podejmowany przez wielu szukających prawdy. Dążenia do prawdy domaga się honor Polaka. Jesteśmy to winni tym, którzy oddali życie – mówił ordynariusz drohiczyński na uroczystościach pogrzebowych Ryszarda Kaczorowskiego.

Źródło: www.niezalezna.pl


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334