Strona główna » WIZYTA PANI POSEŁ BEATY KEMPY W SANOKU

WIZYTA PANI POSEŁ BEATY KEMPY W SANOKU

W dniu 7.09. br. w Sanoku przebywała pani poseł Beata Kempa. Pani poseł przybyła w towarzystwie prof. Waldemara Parucha. Gorące ponad dwugodzinne spotkanie  z sanoczanami upłynęło na dyskusji o Polsce i jej przyszłości.

Jak ważne są takie spotkania niech świadczą słowa pani poseł o pozornym pluralizmie mediów w Polsce. Ktoś mógłby powiedzieć przecież, że  w Polsce mamy telewizję publiczną, media prywatne, w tym dwie ogromne stacje telewizyjne. Jednak nie jest to przypadek, że ogłoszenie reklamowe o powstaniu nowej gazety „Gazeta Polska Codziennie” jest blokowane przez wszystkie ww. stacje.

W ten sposób wyklucza się znaczną część społeczeństwa z udziału w życiu publicznym. Stąd też wezwanie pani poseł do postawy niewstydzenia się swoich przekonań, do walki o prawo prezentacji  swojego stanowiska. Każdy ma prawo do godności, słuchacz Radia Maryja czy Telewizji Trwam również - mówiła pani poseł.  Jak to jest, że z jednej strony mówi się o oszczędnościach, a z drugiej zamierza się wprowadzić managerów do sądów?  Przecież ci ludzie nie pójdą tam pracować za tysiąc złotych, to będą pensje rzędu 6 czy 7 tysięcy zł.

Z kolei prof. Waldemar Paruch zastanawiał się, jak jest to możliwe, żeby zadłużyć Polskę i tym samym całe społeczeństwo na 400 mld. zł, a tak się stało przez czteroletni okres rządów Platformy Obywatelskiej. Czasy współczesne przypominają w wielu wymiarach czasy saskie, kiedy to prywata rządziła krajem, a uleganie chwilowym  przyjemnościom przysłaniało dobro Rzeczpospolitej.  Słabość  polityki zagranicznej skutkuje realizacją takich projektów jak Gazociąg Północny realizowany ponad głowami Polaków przy biernej postawie Rządu Donalda Tuska. Tym samym statki o większej wyporności nie będą mogły wpływać do polskich portów.

Uczestnikami  spotkania byli także inni kandydaci do parlamentu: Tadeusz Nabywaniec (Powiat Sanocki ), Ewa Sudoł(Powiat Bieszczadzki) do Sejmu RP oraz Andrzej Matusiewicz, kandydat do Senatu RP.

Mecenas Matusiewicz jako były przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego skupił się na dokonaniach tego gremium, w szczególności podkreślając zasługi poprzedniego zarządu dla Sanoka.

Pierwszą inwestycją, jaką wymienił, było Miasteczko Galicyjskie, które już za tydzień zostanie otwarte w Muzeum Budownicta Ludowego w Sanoku. Wspomniał także o pomocy, jaką uzyskał Burmistrz Miasta Sanoka, Wojciech Blecharczyk,  przy zdobywaniu środków na dofinansowanie budowy "Areny Sanok" czy rewitalizacji Rynku oraz sanockiego parku. Dobra współpraca z sejmikiem zaowocowała także inwestycjami drogowymi jak np. w przypadku przebudowy nawierzchni ulic osiedla Wyspiańskiego w Sanoku.

Na końcu zabrał głos Tadeusz Nabywaniec, kandydat do Sejmu RP Ziemi Sanockiej. Kandydat przypomniał swoje dokonania jako radny Powiatu Sanockiego. W poprzedniej kadencji był on przewodniczącym Komisji Oświaty, KUltury i Turystyki Rady Powiatu Sanockiego. Jego to nieugiętej postawie szkoły ponadgimnazjalne w Sanoku zawdzięczają termomodernizacje, remonty, odnowione frontony swoich siedzib, a administracja szkolna standaryzację stanowisk i podwyżki płac.

A.Ch.                                                                                                  


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334