Strona główna » Wizyta Marka Kuchcińskiego, wicemarszałka Sejmu, w Zagórzu

Wizyta Marka Kuchcińskiego, wicemarszałka Sejmu, w Zagórzu

ZAGÓRZ. W dniu 16 maja br. w Zagórzu gościł Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu RP. Towarzyszyli mu Stanisław Piotrowicz, poseł na Sejm RP, oraz Anna Schmidt, doradca wiceprezesa PiS`u Adama Lipińskiego.

Podczas dwugodzinnego spotkania rozmawiano o Polsce, problemach związanych z bezrobociem, emigracją, szczególnie młodych ludzi, korupcją czy nepotyzmem.

Pan marszałek Marek Kuchciński omówił Program Prawa i Sprawiedliwości dla Polski na najbliższe lata. Fakty przemówiły same za siebie.

Pan Stanisław Piotrowicz, poseł na Sejm RP, zwrócił uwagę przede wszystkim na sprawy związane z bezpieczeństwem kraju, począwszy od wyposażenia armii, a skończywszy na bezpieczeństwie gospodarczym, energetycznym. Podkreślił także wagę spraw związanych z wartościami religijnymi.

Pani Anna Schmidt przede wszystkim nakreśliła zebranym, jak ważną rzeczą jest czynne uczestniczenie w wyborach, w tym do Parlamentu Europejskiego. Mówiła m.in. o tym, że każdy z nas ma prawo i obowiązek czynnie zabiegać o to, by każdy mógł godnie żyć. Potępiła wprowadzanie już nawet do przedszkoli kuchennymi drzwiami ideologii gender. Opowiedziała się za podstawowymi wartościami związanymi z rodziną, opartą na związku kobiety i mężczyzny.

Zgromadzeni na sali mieszkańcy Zagórza i gminy Zagórz zadawali pytania, dyskutowali, dzielili się swoimi przemyśleniami.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Różycki, przewodniczący Rady Miasta w Zagórzu, oraz radni: Zofia Seniuta, Marek Marcinik, Czesław Łuc.

(in.wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334