Strona główna » Warzecha Kolejny cel PO: NIK?

Warzecha Kolejny cel PO: NIK?

Raport NIK dowodzi, że decyzje KRRiT są polityczne - podkreśla w "Fakcie" Łukasz Warzecha.
Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości co do tego, czy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nieprzyznawania miejsca na cyfrowym multipleksie Telewizji Trwam była polityczna czy merytoryczna, to po raporcie NIK powinien je stracić. Okazało się bowiem, że podmioty, które dostały miejsce na multipleksie jako rzekomo bardziej wiarygodne finansowo od TV Trwam, faktycznie nie były w stanie za nie zapłacić. KRRiT musiała rozkładać im należność na raty. A przecież oficjalnie podstawowym argumentem, na który powoływała się rada, był właśnie stan finansów TV Trwam, podobno gorszy niż u innych podmiotów - pisze w "Fakcie" Łukasz Warzecha.


To zdaniem publicysty wersja oficjalna. A w rzeczywistości mamy do czynienia z klasycznym montażem piarowskim, tak charakterystycznym dla tego rządu. - Bo że KRRiT oraz jej szef Jan Dworak są niezależni i ponadpartyjni, uwierzyć mogę tylko najbardziej naiwne przedszkolaki - dodaje Warzecha.

 

Chodzi o to, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli pozbawić ludzi dostępu do telewizji TRWAM i sprowokować opozycję do wystąpień w obronie tegoż medium. Zdaniem publicysty, przyniesie to także podwójne korzyści - po pierwsze, utrwali wśród ludzi skojarzenie „PiS chodzi na pasku Rydzyka”. Można także liczyć na to, że wobec jawnej arogancji władzy wystąpienia będą coraz gwałtowniejsze, a rząd będzie mógł je pokazywać jako dowód na to, z jak strasznymi ludźmi ma do czynienia.

 

Raport NIK tworzy pewien wyłom w tej propagandowej zasłonie. I dlatego racjonalnie jest zakładać, że następnym celem do odzyskania przez PO będzie właśnie Najwyższa Izba Kontroli - konstatuje Warzecha.

 

eMBe/Fakt.pl

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/warzecha_kolejny_cel_po:_nik__22346


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334