Strona główna » Uroczysta Msza św. w Sanoku w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Uroczysta Msza św. w Sanoku w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej

a1.jpg

SANOK. Dzisiaj mija 6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Wspomnienia wracają z całą mocą. Zginął wówczas Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, jego Małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 córki i synowie narodu polskiego.

Jak co roku w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku uczczono podczas Mszy św. ofiary tragedii. Uroczystej koncelebrze przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Skiba, który wygłosił homilię, nawiązując do tamtych zdarzeń, do dzisiaj niewyjaśnionych do końca.

Tylko prawda zobowiązuje. Każdego z nas. Prawda często boli, ale tylko na prawdzie można budować przyszłość. I niech tak się stanie.

Uroczystość uświetniły trzy poczty sztandarowe sanockich gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4.

Po eucharystii, w procesji z krzyżem, wszyscy przeszli pod tablicę upamiętniająca wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. Tam złożono wiązanki kwiatów w dowód pamięci, szacunku dla tych, którzy służyli Ojczyźnie, a teraz orędują za nami w niebie.

Kwiaty złożyli i pokłonili głowy w ciszy i zadumie m.in.: Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Roman Konieczny, starosta sanocki, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka, Kazimierz Węgrzyn, radny powiatu sanockiego, pełnomocnik KP „Prawo i Sprawiedliwość” w Sanoku.

Pamięć tkwi w każdym z nas. I tak już pozostanie.

(in. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334