Strona główna » Terlikowski: Na złość Kaczyńskiemu oddać Śląsk Niemcom

Terlikowski: Na złość Kaczyńskiemu oddać Śląsk Niemcom

Posypały się gromy na głowę Jarosława Kaczyńskiego. SLD, PO, PJN i „Gazeta Wyborcza” jednym głosem określają jego wypowiedź na temat Śląska i Ślązaków „haniebną”, „oburzającą”, a także domagają się przeprosin i uznają prezesa PiS za persona non grata na Śląsku. Na pierwszy rzut oka standardowa medialna histeria.
I szczerze mówiąc tylko jednego już brakuje. Politycy i publicyści powinni wspólnie wydać oświadczenie, że chcą oddać Śląsk Niemcom. W ten sposób dowieliby, że są prawdziwie otwartymi Europejczykami, którzy potrafią okazać wdzięczność sąsiadom zza między za przyjęcie do UE. A do tego mieliby nową okazję do tego, by przyładować Kaczyńskiemu za antyniemieckość, gdyby on zdecydował się takim pomysłom sprzeciwić.

Niemożliwe? Oj mam co do tego coraz poważniejsze wątpliwości. Nasza klasa polityczna i medialna jest tak zaślepiona nienawiścią do Kaczyńskiego, że aby mu dokopać jest w stanie zdradzić najbardziej żywotne interesy naszego kraju. Tak zrobiła w przypadku katastrofy smoleńskiej i dochodzenia w jej sprawie, to dlaczego nie miałaby tego zrobić w kwestii Śląska czy Niemiec?
Tomasz P. Terlikowski

Żródło:http://www.fronda.pl/news/czytaj/terlikowski_na_zlosc_kaczynskiemu_oddac_slask_niemcom


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334