Strona główna » Szeryf Gowin bez colta i bez kobyły

Szeryf Gowin bez colta i bez kobyły

Colta zabronili mu nosić, bo za często nim wymachiwał poprzedni szeryf, co się nie podobało koniokradom

1. Przychodzi szeryf do baru w Amarillo,, wypija szklankę whisky, wychodzi – nie ma konia, ukradli... Wraca do baru – jak mi ten koń za minutę nie wróci, zrobię wam to, co trzydzieści lat temu zrobił tu Buffalo Bill. Za chwile koń się znalazł. Szeryf go dosiada, a ktoś pyta – szeryfie, a co właściwie zrobił ten Buffalo Bill, bo nie słyszałem... - Buffalo Bill – odpowiada szeryf – jak mu ukradli konia, zapieprzał pieszo tysiąc dwieście mil z Teksasu do Arizony...

2. Przypomniała mi się ta anegdota, gdy na Dzikim Zachodzie pojawił się od niedawna nowy szeryf, zwany Gowin... od - Go and win! - czyli idź i zwyciężaj!

Szeryf Gowin niestety nie ma ani konia, ani colta. Kobyłę, o dźwięcznej nazwie Prokuratura, nawet mu nie ukradli, tylko wypuścili gdzieś na prerię, uznając, że szeryfowi do niczego nie jest potrzebna. Colta zabronili mu nosić, bo za często nim wymachiwał poprzedni szeryf, co bardzo się nie podobało okolicznym koniokradom. Ba uchwalili nawet, że szeryf do baru wejść nie ma prawa i zapytać, co słychać, bo jak poprzedni szeryf wchodził, to wybuchały niepotrzebne awantury. Szeryf Gowin zapomniał o tym zakazie, do baru wszedł i barmana zaczął wypytywać, kto gwizdnął złoto, zastawione w „Lombard Gold” i zaraz się zrobiła chryja, że to przecież łamanie odwiecznych dzikich praw dzikiego przecież zachodu.

Najbardziej gardłował podający się za prawnika pewien gruby gość, o imieniu Richard.

Wygonili więc szeryfa z baru, przepraszać kazali i do gubernatora Tuska wysłali telegram, żeby szeryfa Gowina czym prędzej odwołał.

3. Sfrustrowany szeryf Gowin stanął wtedy przed barem, z którego go wykopali i w desperacji zawołał – takie prawo to ja mam w dupie!

Złośliwi jednak przypominają, że szeryf Gowin sam głosował za tym prawem, co dziś je ma tam, gdzie powiedział...

http://januszwojciechowski.salon24.pl/449368,szeryf-gowin-bez-colta-i-bez-kobyly


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334