Strona główna » Syreny alarmowe w rocznicę godziny "W"

Syreny alarmowe w rocznicę godziny "W"

PWa.jpg

Dzień 1 sierpnia jest od wielu lat datą symboliczną w polskim kalendarzu. W tym dniu cała Polska czci pamięć i oddaje hołd bohaterskim żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcom stolicy poległym i zamordowanym w czasie powstania.

Powstanie Warszawskie, którego 72. rocznica przypada w bieżącym roku, zajmuje szczególne miejsce na kartach historii niepodległościowych zrywów narodu, ze względu na wyjątkowe bohaterstwo i tragizm losu jego uczestników.

W związku z powyższym, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie powiatu sanockiego zostaną włączone syreny alarmowe. Syreny zostaną uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły.

Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” stał się nieodłącznym atrybutem obchodów rocznicowych i ma wymiar symbolu, który powinien skłaniać do chwili refleksji nad ofiarą Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy, jaką złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Włączone syreny i zatrzymujący się w geście hołdu dla bohaterów Powstania Warszawskiego ludzie na ulicach polskich miast, wpisały się trwale nie tylko w symbolikę związaną z powstaniem, ale stały się także jednym z najważniejszych elementów polskiej tożsamości historycznej oraz najbardziej wymownych świadectw pamięci narodu o swoich bohaterach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334