Strona główna » Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

aca1.jpg

SANOK. W tym roku obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo ważna to data w historii Polski. Wolności nie otrzymuje się raz na zawsze. Trzeba ciągle o nią walczyć.

Uroczystości o godz. 11.00 rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Przemienia Pańskiego w Sanoku. Koncelebrze przewodniczył ks. prałat Feliks Kwaśny. Poruszającą homilię, odnoszącą się do przeszłości i współczesności, wygłosił ks. proboszcz Andrzej Skiba.

Następnie Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, oraz władze samorządowe: Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Anna Hałas, wójt gminy Sanok, Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki, złożyli wieniec pod Krzyżem Jubileuszowym oraz pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

W dalszej kolejności, przy asyście orkiestry dętej PGNiG-e w Sanoku, uczestnicy przeszli na Cmentarz Centralny do kwatery polskich żołnierzy. Tam w żołnierskich słowach przemówił burmistrz Tadeusz Pióro, modlitwę za poległych odmówił ks. Łukasz Piróg.

Po Apelu Poległych, zakończonym salwą honorową żołnierzy z 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, pod pomnikiem zostały złożone kwiaty przez posła na sejm RP, władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, związki kombatantów, organizacje społeczne i związkowe, partie polityczne, szkoły i innych.

W imieniu Komitetu Powiatowego „Prawa i Sprawiedliwości” hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny oddała delegacja w składzie: Kazimierz Węgrzyn, radny powiatu sanockiego i jednocześnie pełnomocnik PiS-u, Wojciech Pruchnicki i Tadeusz Nabywaniec.

Kolejną już rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciło wielu sanoczan i gości.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334