Strona główna » Święto Niepodległości. Uroczystości w Sanoku.

Święto Niepodległości. Uroczystości w Sanoku.

11 listopada br. obchodziliśmy uroczyście w całym kraju 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W Sanoku także o rocznicy pamiętaliśmy, bo nic nad wolność droższego i cenniejszego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Homilię pełną jakże ważnych myśli wygłosił ks. proboszcz Andrzej Skiba.

Po Mszy św. w marszu paradnym wszyscy uczestnicy udali sie pod Krzyż Pamięci, następnie złożono wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Główne uroczystości odbyły się na Cmentarzu Centralnym, w kwaterze Wojska Polskiego.

Wśród wielu obecnych hołd  poległym w obronie suwernnej Ojczyzny złożyli przedstawiciele Prawa Sprawiedliwości. W imieniu Piotra Babinetza, posła na Sejm RP, oraz Andrzeja Matusiewicza, senatora RP, kwiaty złożyła Agnieszka Szczepańska. Hołd poległym oddał Tadeusz Pióro, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W imieniu KP "Prawo i Sprawiedliwość" uczynili to: Kazimierz Węgrzyn, Andrzej Chrobak i Tadeusz Nabywaniec.

(inf. wł.)


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334