Strona główna » Stefan Niesiołowski szydzi z działkowców: "jakieś budy, rudery, tego nigdzie nie ma", "obskurne"

Stefan Niesiołowski szydzi z działkowców: "jakieś budy, rudery, tego nigdzie nie ma", "obskurne"

Od dawna mówiłem, że Polski Związek Działkowców to monopolista, enklawa PRL-owska w środku miasta. Rozumiem, że ma zwolenników, ale nie może być tak, że wyrastają jakieś budy, często obskurne, blokując rozwój miast.

To jest pewien proces, pewnie będą protesty, jakieś burdy, ale jest demokracja. Lesbijka leży i protestuje pod Sejmem, będą leżeli też pewnie działkowicze. Niech leżą, wolno im. Natomiast posłowie muszą znaleźć większość i dokonać nowelizacji ustawy w duchu orzeczenia Trybunału. Najkrócej mówiąc szukałbym rozwiązania, żeby przy uporządkowanych sprawach właścicielskich i zakończeniu monopolu PZD działkowicze mogli mieć swoje ogródki na obrzeżach miast.


Pamiętam jak mój znajomy, dawno temu, przyjechał z Anglii, zobaczył ogródki i pyta, co to jest? Domki dla krasnoludków? W Anglii, jak ktoś ma działkę, to za miastem, kawałek ziemi. To pewien polski folklor, służył i służy wielu ludziom w podreperowaniu budżetu, bo mają na działkach swoje warzywa, rozumiem to. Ale to nie może być kosztem rozwoju miast.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", 12 lipca 2012 r.

Ja jestem za ustawą, to znaczy Trybunał powinien uznać. Nie ma tu żadnego sensu żeby w środku miasta były te ogródki, zresztą często o fatalnym wyglądzie, jakieś budy, rudery, tego nigdzie nie ma. Poza tym ten niesłychanie agresywny związek działkowców, zdaje się monopolista tam trzeba się zapisać, podobno, no tak to wygląda, krótko mówiąc to jest peerelowska struktura, która powinna przestać istnieć.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z "Radiem Zet", 12 lipca 2012 r.

ZYTAJ TAKŻE: Ustawa o działkach jest niezgodna z konstytucją aż w 24 artykułach. Co dalej z Rodzinnymi Ogrodami?

http://wpolityce.pl/artykuly/32196-stefan-niesiolowski-szydzi-z-dzialkowcow-jakies-budy-rudery-tego-nigdzie-nie-ma-obskurne


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334