Strona główna » Starosta sanocki skarży się do ministra

Starosta sanocki skarży się do ministra

SANOK. Sebastian Niżnik, starosta sanocki, skarży się do ministra Bogdana Zdrojewskiego na samorząd województwa podkarpackiego i prosi ministra o pomoc.

W liście do Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, starosta sanocki zwraca się o pomoc dla Muzeum Historycznego w Sanoku. Prosi o jeden milion zł.

Jednocześnie informuje, że samorząd województwa podkarpackiego do tej pory przekazywał dotację równą połowie rocznych kosztów. W tym miejscu mówi nieprawdę, bo nie precyzuje, w którym roku to było.

Dalej możemy przeczytać: „ Teraz pierwszy raz od siedmiu lat pieniądze na Muzeum Historyczne w Sanoku nie znalazły się w projekcie budżetu województwa”. Tutaj kłamie. Muzeum sanockie nie miało takiej komfortowej sytuacji przez sześć lat w ciągu „tych siedmiu lat”. Dopiero po przyjęciu budżetu na dany rok sejmik województwa podkarpackiego taką pomoc przydzielał.

Nasuwa się pytanie – dlaczego Sebastian Niżnik, starosta sanocki, robi tak wiele, by Muzeum Historyczne w Sanoku nie otrzymało dotacji z budżetu województwa? Czy czyni to świadomie? Czy nie wie, że wprowadza ministra rządu RP w błąd?

Zawsze komuś potrzebna jest awantura medialna. Tylko po co?

Tadeusz Nabywaniec
Radny Powiatu Sanockiego

Poniżej pismo starosty sanockiego skierowane do Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334