Strona główna » Spotkanie przedwyborcze w Besku

Spotkanie przedwyborcze w Besku

a1.jpg

W niedzielę 9 listopada br. w sali Domu Ludowego w Besku odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatami zgłoszonymi przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość do wszystkich szczebli samorządu.

W spotkaniu uczestniczyli kandydaci do Sejmiku Województwa Podkarpackiego: Tadeusz Pióro, Adam Drozd, Dorota Chilik, Jerzy Borcz, Adam Śnieżek i Ewa Baranowska, a także kandydatka na wójta Gminy Besko Zofia Kijowska. Przybyły też osoby ubiegające się o objęcie funkcji radnych Gminy Besko oraz radnych Powiatu Sanockiego z okręgu nr 1, obejmującego gminy: Besko, Zarszyn, Bukowsko i Komańczę.

Spotkanie zaszczycili również swoją obecnością posłowie PiS na Sejm RP: Piotr Babinetz i Piotr Naimski. Poprowadził je kandydat do Rady Powiatu Sanockiego Kazimierz Węgrzyn, przy współudziale pełnomocnika wyborczego na powiat sanocki Wojciecha Pruchnickiego.

Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Besko, którzy licznie przybyli i aktywnie w nim uczestniczyli.

Były wiceminister gospodarki Piotr Naimski odpowiadał na pytania dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski, emisji dwutlenku węgla, strategicznej dywersyfikacji gospodarki energetycznej kraju. Zadawano także pytania o infrastrukturę drogową (m.in. o stale „zakorkowane” jednopasmowe Rondo Beksińskiego w Sanoku i o planowane zjazdy z obwodnicy Sanoka), o korupcję związaną z przetargami, o obsadzanie przez obecną władzę swoimi ludźmi wszelkich możliwych stanowisk, czyli o zjawiska stanowiące coraz bardziej realne zagrożenie dla demokracji.

Kandydatom do Sejmiku przedstawiano problemy dotyczące zrównoważonego rozwoju całego Podkarpacia, a nie tylko jego północno-zachodniej części i szans na pozyskanie w tym celu środków unijnych.

Kandydatki do Rady Gminy Besko – panie Kazimiera Ziemiańska i Małgorzata Florian przedstawiły problemy społeczności lokalnej, zwłaszcza trudność w dojściu innych środowisk niż to skupione wokół obecnie urzędującego wójta do głosu w sprawach ważnych dla Gminy Besko. Mówiły też o planach ściągnięcia inwestorów na obszar gminy, aby pobudzić jej rozwój.

Spotkanie przebiegało w ciepłej, serdecznej atmosferze, ukazując, że można dyskutować o sprawach ważnych, nawet spornych, nie tracąc wzajemnego szacunku i życzliwości.

Komentarze (0)

Write a comment

  • Required fields are marked with *.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334