Strona główna » Słodko-gorzki smak

Słodko-gorzki smak

Dzisiaj rocznica Sierpnia - dobrze podliczyć plusy i minusy.

 Plus to te 16 i pół  miesiąca Karnawału. Nie wiem czy tym Urodzonym po Sierpniu będzie dane takie doświadczenie - chyba nie mają szans. Tego nie da się opisać, to trzeba było przeżyć. Wyobrażam sobie że tak może smakować łyk źródlanej wody po kilku godzinach w skwarze pustyni. Albo kawałek zwykłego chleba po dniach głodówki. Ale to trwa krótko, nie miesiącami a my każdego dnia budziliśmy się z nową nadzieją.

 I nie miały znaczenia kolejki, kartki, brak wszystkiego. Bo do tego byliśmy przyzwyczajeni no i po wprowadzeniu stanu wojennego niewiele się zmieniło. Ale była Nadzieja, ludzie zaczęli rozmawiać ze sobą na ulicy, nie tylko w czterech ścianach domu otwartym tekstem. Uśmiechać się do siebie.Wierzyliśmy, że tym razem już na pewno się nam uda. Przecież wyciągnęliśmy wnioski, nie szliśmy z gołymi rękami przeciw czołgom, no i powiedzmy szczerze Gierek żadnych czołgów przeciwko nam nie wysyłał. Tak - wiedzieliśmy, że na Wschodzie bez zmian, ale sobie z tego kpiliśmy...wejdą, nie wejdą. Nie weszli, ale Karnawał się skończył - jak to karnawał.

 A teraz? 

 Teraz po prostu jest wolność. I trzeba mądrze wybierać - konto, masło, człowieka. Patrzeć co jest napisane drobnym drukiem, nie oceniać po opakowaniu, przyciszyć krzykliwe reklamy. I nie przejmować się jak wybierzemy źle. W końcu się nauczymy wybierać, jesteśmy wyuczalni. A że to potrwa? Trudno, nauka zawsze trwa i zawsze kosztuje. A jak już zmądrzejemy to może nie będziemy musieli wyjeżdżać. Bo emigracja  to duży minus. Ale ci co wyjechali, może wrócą, bo:

http://www.youtube.com/watch?v=XcAVzLoTw1U&feature=player_embedded

PS Zmieniłam tekst bo dyskusja skręca w rejony ustrojowo-socjalne. Tak, w Sierpniu nikt nie myślał o zmianie ustroju. Mnie też się wiele nie podoba i chcę to zmieniać. Ale uważam, że mamy wolność i to jest dla mnie najważniejsze.

http://ufka.salon24.pl/444340,slodko-gorzki-smak


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334