Strona główna » Sesja Rady Miasta - Skwer "Solidarności"

Sesja Rady Miasta - Skwer "Solidarności"

Na kolejnej sesji Rady Miasta radni rozważali między innymi kwestię nadania placowi usytuowanemu przez pomnikiem Tadeusza Kościuszki nazwy Skwer „Solidarności”.

Wniosek w tej sprawie złożyli radni PiS. Ma on swoje głębokie uzasadnienie w faktach historycznych. Tutaj bowiem gromadzili się mieszkańcy miasta Sanoka  w rocznice niepodległościowe w latach stanu wojennego. Tutaj dokonywała się nasza mała walka o niepodległość i wolność.

Niestety uchwała została przez radę zaopiniowana negatywnie.

 W głosowaniu pięć osób było za: Andrzej Chrobak, Henryka Tymoczko, Maciej Drwięga, Łukasz Woźniczak, Kazmierz Drwięga.  Wojciech Pruchnicki był nieobecny ze względu na pogrzeb teścia.

Pięć było przeciw, w tym: cały klub SLD w osobach przewodniczącego Jana Oklejewicza, Piotra Lewandowskiego, Teresy Lisowskiej, a także Ryszard Bętkowski  członek Zjednoczonych Samorządowców Ziemi Sanockiej  oraz pięciu radnych wstrzymało się od głosu, w tym członek NSZZ „Solidarność”  Maciej Bluj.

W dyskusji posługiwano się pokrętną argumentacją, że  jest to malutki plac, że trzeba znaleźć godniejsze miejsce. Padały zapewnienia również ze strony burmistrza, że np. można by nazwać przyszłą „drogę za torami” Aleją Solidarności.

Panie burmistrzu będę trzymał pana za słowo.

Chrobak Andrzej


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334