Strona główna » Sesja absolutoryjna Rady Miasta Sanoka 2012, czyli dlaczego byliśmy przeciw

Sesja absolutoryjna Rady Miasta Sanoka 2012, czyli dlaczego byliśmy przeciw

Dlaczego byliśmy przeciw?

Klub radnych PiS zagłosował przeciwko udzieleniu absolutorium burmistrzowi miasta Sanoka. Swoimi głosami chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na systematycznie pogarszającą się sytuację finansową miasta. Świadczą o tym programy oszczędnościowe wdrażane w oświacie i spółkach podległych burmistrzowi np. SPGK.

Nie zgadzamy się z szukaniem oszczędności kosztem zatrudnienia, a z drugiej strony wydawaniem olbrzymich pieniędzy na sponsorowanie zawodowego hokeja czy inne tego typu igrzyska.

Sytuacja finansowa kasy miejskiej była pod koniec roku 2011 na tyle zła, że nie wystarczyło na płatności obejmujące kwotę 1.146.916,40zł. Potwierdzeniem przeciągającej się trudnej sytuacji budżetu miasta jest fakt niewypłacenia w terminu trzynastych pensji pracownikom Urzędu Miasta oraz pracownikom oświaty w roku bieżącym. Przypomnijmy jeszcze, że już wiosną 2012 miasto zaciągnęło kredyt na sfinansowanie deficytu budżetowego podczas gdy działo się tak z reguły dopiero w miesiącach jesiennych.

W budżecie miasta 2011 roku znalazł się zapis mówiący o przeznaczeniu znacznej kwoty 1 950 000 zł na stworzenie dokumentacji Parku Wodnego. Na szczęście burmistrz z tego zapisu się wycofał. Jednak sposób rozdysponowania tej kwoty uznajemy za dyskusyjny.

Skoro były to środku przeznaczone na tworzenie warunków dla wielkiej inwestycji, to lepszym spożytkowaniem tej kwoty byłoby wybranie podobnego celu. Inwestycji, która faktycznie stworzy nową jakość w Sanoku na miarę parku rozrywki w Bałtowie, który odwiedzają tysiące ludzi z całego kraju i zagranicy.

Inwestycja pod nazwą Galeria Okęcie jakoś nie może wystartować, a przecież możliwa była inna równie ciekawa inwestycja na byłym lodowisku w samym centrum miasta. Zamiast próbować się dogadywać z TG „Sokół”, burmistrz postawił na rozstrzygnięcia w sądach i jedyne co uzyskał, to narastające koszty sądowe przegranych procesów. Przy okazji skandalem jest pobieranie przez miasto kwoty 120 zł miesięcznie dzierżawy od firmy, która  pobiera opłaty za parkowanie na płycie lodowiska. Miasto z tego tytułu traci kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.  

A.Ch.

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334