Strona główna » Sanoczanie w obronie Telewizji TRWAM

Sanoczanie w obronie Telewizji TRWAM

W sobotę 29 września do Warszawy wyruszyły dwa autobusy pełne ludzi, którym jest  droga wolność i pluralizm mediów. Połączone siły Leska i Sanoka wystarczyły na jeden autobus, a drugim podróżowali członkowie NSZZ „Solidarność”. Akcja „Obudź się Polsko” zgromadziła wielotysięczne tłumy.

Zapewne zwolennikom jak je  określił ojciec Rydzyk mętnych mediów nie mieści się w głowie, że są jeszcze  ludzie którzy potrafią poświecić swój czas, wstać o godzinie 2 w nocy, spędzić cały dzień w spiekocie, stać kilka godzin oczekując na Eucharystię, maszerować następne kilka godzin na Plac Zamkowy.   I to wszystko po to, żeby zaprotestować przeciwko jawnej dyskryminacji jedynej katolickiej telewizji w Polsce.

Przepiękną niespodziankę zgotowali protestujący zgromadzeni na Placu Trzech Krzyży młodej parze zmierzającej do kościoła Św. Aleksandra. Najpierw powitali młodych staropolskim „Sto lat, sto lat”, a potem blisko dwieście tysięcy ludzi odśpiewało „Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa.  Przez serce Maryi".   

A.Ch.

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334