Strona główna » Samorządowcy Ziemi Sanockiej z wizytą w Parlamencie Europejskim·

Samorządowcy Ziemi Sanockiej z wizytą w Parlamencie Europejskim·

Na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby w Brukseli gości grupa samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. W Brukseli przebywają: Wojciech Pruchnicki, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwość w powiecie sanockim i kandydat na burmistrza Sanoka, Andrzej Radwański, vice starosta sanocki i kandydat do sejmiku z listy Prawo i Sprawiedliwość, radny Andrzej Chrobak, sekretarz Zarządu Powiatu Prawo i Sprawiedliwość, radny powiatowy Piotr Uruski oraz Ernest Nowak, radny powiatu sanockiego i kandydat na burmistrza Zagórza popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Szczególnym gościem jest Bartosz Głowacki - wielka nadzieja i wielki talent muzyczny, jaki wywodzi się z naszej sanockiej ziemi. Bartosz Głowacki miał koncert w siedzibie Parlamentu Europejskiego w ramach promocji Ziemi Sanockiej i Podkarpacia.

Głównym elementem promocji jest wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego, ale jej uzupełnieniem był spektakl grupy uczniów z XX Gimnazjum w Rzeszowie prezentujący Podkarpacie. Wśród publiczności oklaskującej uczniowską prezentację nie zabrakło marszałka województwa podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego.

Przy okazji tej wizyty w parlamencie Europejskim pojawiła się realna perspektywa stałego współprowadzenie przez Sejmik Wojewówdztwa Podkarpackiego Muzeum Historycznego w Sanoku, a w przyszłości być może przejęcia tej placówki na garnuszek samorżadu województwa.

Oprócz zwiedzania Parlamentu Europejskiego samorządowcy odbyli klika spotkań z parlamentarzystami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, które być może już w najbliższej przyszłości zaowocują dla ziemi sanockiej konkretnymi projektami.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334