Strona główna » Redaktora Żakowskiego wizja rzeczywistości

Redaktora Żakowskiego wizja rzeczywistości

Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Większość polityków zdobyła się na uszanowanie tragicznie zmarłego człowieka. Tym bardziej obrzydliwie zabrzmiały słowa redaktora Żakowskiego, który zwrócił się z zapytaniem do Andrzeja Czumy o jego samopoczucie. Obwinianie chyba jedynego obiektywnego polityka obozu rządzącego Polską, w ostatnim czasie, jest tym bardziej nie na miejscu gdyż pojawia się w kontekście szóstego miejsca Czumy na listach wyborczych PO.

Dla Jacka Żakowskiego oraz Piotra Tymochowicz człowieka, który mieni się być przyjacielem zmarłego Andrzej Czuma okazał się być małym człowiekiem, który powodowany zemstą napisał z gruntu fałszywy raport. W podtekście tego nie popartego żadnymi dowodami założenia leży pragnienie  wykończenia Jarosława Kaczyńskiego. Zawód raportem Czumy musiał być ogromny. Wyraźnie było to widać po słowach Żakowskiego, który spodziewał się raczej potwierdzenia powtarzanych przez siebie frazesów o niszczeniu całych grup społecznych przez wraży PiS. Gdyby tak wyglądał raport z prac komisji do spraw nacisków zapewne Andrzej Czuma były noszony na rękach przez ludzi mediów pokroju Jacka Żakowskiego. Zapewne także mógłby liczyć na o wiele lepsze miejsce na listach wyborczych.

Zwracam się z apelem do Jacka Żakowskiego: Panie redaktorze niech pan sobie tak szczerze w sumieniu odpowie czy przed objęciem rządów przez   PiS zjawiska korupcyjne miały miejsce czy nie? Niech pan ruszy poza rogatki Warszawy i porozmawia z pacjentami szpitali, z klientami sądów, właścicielami firm walczących o wygranie przetargów wreszcie z przedstawicielami handlowymi jakich sposobów muszą się imać, żeby ich produkty znalazły się na półkach sklepowych. Może się pan czegoś dowie na temat codziennego życia Polaków i problemów z jakimi się bez przerwy stykają.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334