Strona główna » Rada Ministrów podpisze konwencję o zwalczaniu przemocy wobec kobiet

Rada Ministrów podpisze konwencję o zwalczaniu przemocy wobec kobiet

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie zwalczania przemocy wobec kobiet i przmocy domowej. Chwalebane działanie można by rzec, gdyby nie pewne dziwne zapisy w konwencji napisanej najwywaźniej pod dyktando lewicowych środowisk.

Profesor Krystyna Pawłowicz komentując to wydarzenie podaje następujące fakty: "Konwencja odwraca się od naturalnego, medycznego, naukowego rozumienia płci. Definiuje ją jako odczuwalne lub wykonywane role społeczne. W zależności od pełnionych ról możemy zachowywać się jak mężczyzna albo kobieta. Jeśli weźmiemy dwóch panów, z których jeden czuje się mężczyzną, a drugi kobietą, to będą oni mogli tworzyć związek małżeński. Deklarując podpisanie konwencji, rząd wyraził na to zgodę."

I jeszcze: "...głównym źródłem zagrożenia dla kobiet jest – co zresztą możemy przeczytać w samej konwencji - Kościół i tradycyjne role, które kobiety pełnią, to znaczy role matki, wiernej żony."

A.Ch.

 

więcej: http://www.fronda.pl/a/rada-ministrow-podpisze-konwencje-o-zwalczaniu-przemocy-wobec-kobiet-to-zmuszanie-mnie-do-przygladania-sie-jak-w-polsce-szerzy-sie-patologia,24241.html

 

 

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334