Strona główna » Przegląd tygodnia 13.02-18.02.

Przegląd tygodnia 13.02-18.02.

W  tolerancyjnej Holandii, gdzie  z wielka powagą pochyla się nad prawami mniejszości seksualnych, trucia się marihuaną, do odebrania sobie życia poprzez eutanazję oraz do aborcji nagle pojawia się portal nawołujący do zgłaszania problemów z emigrantami szczególnie Polakami. Tolerancja tak, Polacy nie.

69% Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, tylko 19% widzi przyszłość optymistycznie.

Polska młodzież już w wieku 15/16 będzie decydować o swojej przyszłości. Wybór już w klasie pierwszej liceum przedmiotów do dalszego kształcenia faktycznie pozbawi znaczną część młodzieży wpływu na dalsze losy w postaci wyboru przyszłego kierunku studiów .

Płk. Tobiasz główny świadek w aferze marszałkowej popełnił samobójstwo.  ”W listopadzie 2007 r. Tobiasz zgłosił się do posła PO Bronisława Komorowskiego z propozycją pomocy w zdemaskowaniu rzekomej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej, czego jednak nie potwierdziło późniejsze śledztwo a sprawa okazała się prowokacja wymierzoną w komisje weryfikacyjną. „

Internauci po tym jak władze państwowe zignorowały obchody 70-lecia Armii Krajowej oddają hołd tej największej organizacji podziemnej w Europie w czasach II Wojny Światowej.

Polacy chcą się wypowiedzieć w sprawie emerytur. Świadczy o tym zebranie przez Solidarność 1.4 mln podpisów pod żądaniem przeprowadzenia referendum w/w sprawie.

Antoni Macierewicz człowiek do zadań specjalnych wstąpił do PiS.

Schetyna po raz pierwszy od wyborów skrytykował działania rządu. Szykuje się przewrót pałacowy?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skrytykował projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie wypisywania recept. Projekt łamie obietnice. Premier obiecał medykom, że nie będą musieli wskazywać odpłatności.

Kolło 40 aptek wniosło pozew zbiorowy przeciwko resortowi zdrowia za utratę dochodów spowodowaną niemożnością sprzedaży niektórych leków. Jak podkreślili farmaceuci chodzi im o zmianę absurdalnych przepisów.

Rząd tnie dofinansowanie do wynagrodzeń dla niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim. Kolejne cięcia mogą uniemożliwić zatrudnianie niepełnosprawnych.

Posłowie PiS chcą odwołania przewodniczącej komisji kultury Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej (PO) za kneblowanie ust członkom komisji.

61% Polaków źle ocenia działania rządu. Dobrze jedynie 28%.

Będzie film o Wołyniu. Młody reżyser z Krakowa przygotowuje się do zdjęć o obronie wsi Przebraż przed Ukraińską Powstańczą Armią.

Premier zaproponował przywódcom partii współpracujących z PO w Parlamencie Europejskim odrzucenie Acta. A ja myślałem, że to kobieta zmienną jest.

A.Ch.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334