Strona główna » Posiedzenie Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 22 – w Sanoku

Posiedzenie Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 22 – w Sanoku

W miniony wtorek (21 czerwca 2011 r.) w Sanoku odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości – okręg nr 22 (krośnieńsko-przemyski, w którego skład wchodzi także Sanok).

Podczas spotkania została omówiona sytuacja społeczna, gospodarcza i polityczna w kraju, w tym na Podkarpaciu. Ocena obecnej władzy (PO, PSL) nie wypadła najlepiej. I można by posądzać opozycję, że jej ocena nie jest obiektywna, to jednak niezależni eksperci także wystawiają złą ocenę rządowi Donalda Tuska.

Społeczeństwo ubożeje w stopniu znacznym, fiasko przy budowie dróg, autostrad, mostów, stadionów. Służba zdrowia już nie jest służbą w dobrym tego słowa znaczeniu, bo brakuje pieniędzy nie tylko na leczenie zachowawcze, lecz przede wszystkim na ratowanie zdrowia i życia wielu z nas. Zmiany w oświacie rekomendowane przez minister Hall niszczą kształcenie dzieci i młodzieży. Oświata zaczyna być oświatą gminną, a gminy nie radzą sobie z jej utrzymaniem, bo nie mają na to środków na przyzwoitym poziomie.

Podczas posiedzenia, zgodnie z uchwałą, do Prawa i Sprawiedliwości przystąpiło kolejne 43 osoby. W Sanoku rozpoczęło swoją działalność Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Jest to dobra wiadomość, że młodzi ludzie, którzy niebawem w znacznym stopniu będą decydować o losach naszej Ojczyzny, w pełni angażują się dla dobra wszystkich. „Solidarność” nie jest pustym słowem głoszonym w Programie Prawa i Sprawiedliwości od wielu już lat. To słowo trzeba wypełniać na co dzień.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu RP, posłowie RP: Piotr Babinetz, Adam Śnieżek, Mieczysław Golba; senatorzy Alicja Zając i Stanisław Piotrowicz; Krzysztof Sobolewski, sekretarz zarządu; Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego; wielu działaczy Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu.

Spotkanie odbyło się w biurze poselsko- senatorskim Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku przy ul. Rynek 21/3. Gospodarzem spotkania był Wojciech Pruchnicki, pełnomocnik PiS-u na powiat sanocki, oraz Andrzej Chrobak, pełnomocnik PiS-u w Sanoku. 

Posiedzenia Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości odbywają się cyklicznie (zgodnie ze statutem) od wielu już lat. Po raz kolejny Sanok był miejscem takiego spotkania.

Tadeusz Nabywaniec


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334