Strona główna » Pod osłoną smoleńskiej nocy…

Pod osłoną smoleńskiej nocy…

Władze rosyjskie pod osłoną nocy usunęły tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Tym samym udowadniają, że nadal nie potrafią przyjąć prawdy o zbrodni katyńskiej. Oficjalnie wymordowanie polskich oficerów w Katyniu nadal  nie jest dla nich ludobójstwem.  

Naród rosyjski powinien wykluczyć z polityki ludzi, tych którzy nie potrafią dokonać rozliczenia z przeszłością. Budowanie przyszłości na kłamstwie wcześniej czy później kończy się tragicznie. Zbrodnie komunizmu powinny być uznane za zbrodnie przeciw ludzkości, a wszyscy jego twórcy oraz budowniczowie osądzeni. Zwłaszcza jeżeli czynnie uczestniczyli we wszystkiego rodzaju czystkach i innych formach gnębienia narodów ZSRR. To ludzie tworzyli zbrodniczy system dokonując przestępstw również wobec narodu rosyjskiego. Ci ludzie nadal żyją i kształtują współczesną  rzeczywistość  państwa rosyjskiego.  

Najgorsze jednak jest w tym wszystkim to, że  polskie MSZ na czele z Radosławem Sikorskim wiedziało o tym „iż  tamta tablica społeczna, postawiona bez pozwoleń, nie zadowala Rosjan  i chcą ją zmienić”.

Istotne jest także kiedy to się dzieje. Na oficjalne uroczystości jedzie żona obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Obecni są członkowie rodzin ofiar katastrofy, a  Rosjanie pokazują jak liczą się z polską opinią publiczną. Jakie było stanowisko polskiej dyplomacji niestety nie wiemy. Jeżeli polski MSZ swojego zdania nie wyraził to nic dziwnego, że ci którym słowo ludobójstwo się źle kojarzy tą bierność wykorzystali.   

A.Ch.






  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334