Strona główna » Platformo, przepraszam i dziękuję

Platformo, przepraszam i dziękuję

Obejrzawszy gdańską konwencję Platformy Obywatelskiej, usłyszawszy przemówienia napastników, pomocników i obrońców Barcelony polskiej polityki wyrażam nieodparte pragnienie złożenia samokrytyki. Chciałbym odszczekać każde złe słowo i wymazać każdą złą myśl na temat partii rządzącej, jej przywódców, ze szczególnym uwzględnieniem prezesa Rady Ministrów, premiera rządu, pana Donalda Tuska. I nic, ani nikt mnie od tej samokrytyki nie odwiedzie, choćby próbował podszeptem fałszywym zawrócić Wisłę kijkiem i przekonywać, że jednak to ja miałem rację, szczypiąc Platformę słowem złym, głupim i nieprzemyślanym, a nie pan premier, który swoim dzisiejszym wystąpieniem otworzył mi oczy szeroko wcześniej zamknięte na osiągi, przepraszam, to ze wzruszenia, osiągnięcia tego rządu, najlepszego z możliwych i niemożliwych, rządu dusz i ciał, Polaków na terenie kraju i zagranicą. Przepraszam za to.

 

Przepraszam za to też, że podczas niedawnej rozmowy z sąsiadką z trzeciego piętra zwróciłem uwagę na postępującą degrengoladę w przygotowaniach naszego kraju do Euro 2012, widoczną szczególnie na budowach stadionów, dróg, bazy hotelowej oraz budżetu na promocję imprezy, który według doniesień medialnych wynosi tyle, co kot napłakał. Dziś wiem, że to kot wielki, kocur nawet, który napłacze tyle, że się nie pozbieramy ze szczęścia. Pan premier zapewnił, a ja mu wierzę: „Nie ma powodu do żadnego wstydu, do żadnego kompleksu”.

 

Przepraszam, że źle zrozumiałem przekaz płynący z niemieckiej prasy w temacie grożącej nam Euro-kompromitacji. Pan premier, a ja mu wierzę, znalazł inny, lepszy artykuł w niemieckiej gazecie, dzięki czemu wiem już, że „polski porządek oznacza wzorową gospodarkę i niech Niemcy uczą się od Polaków wzorowej gospodarki”.

Przepraszam, że dwa tygodnie temu u znajomych przychyliłem się do ich uwag na temat niewykorzystywania przez Polskę unijnych funduszy. Oraz że zacytowałem im opinię posła Wiesława Szczepańskiego z SLD, który stwierdził niedawno, iż Unia przeznaczyła na polską infrastrukturę około 60 miliardów euro, a na kolei z tych środków wykorzystano tylko 1 procent. Premier powiedział dziś, a ja mu wierzę: „Wykorzystujemy niemal wszystkie pieniądze z Unii”. Już nigdy do tych znajomych nie pójdę, a myślę nawet, że powinna się nimi zainteresować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bo mówili o panu prezydencie per „Bronek”.

Przepraszam, że uważałem wicemarszałka Sejmu – Stefana Niesiołowskiego za osobę agresywną. Dziś wiem, że to ja byłem agresywny, gdy krzywiłem się przed telewizorem, widząc, jak ten mąż stanu pobudzenia wyłuszcza swoje definicje obrzydliwości, podłości i hańby. Pan premier, a ja mu wierzę, wyprostował mój krzywy pogląd na pana Stefana, mówiąc do członków PO: „Nie próbujcie konkurować z innymi w agresji”. Dzięki tym słowom zrozumiałem, że pan Stefan nigdy nie był agresywny, a jedynie nie miał odsłuchu w słuchawkach i dlatego wrzeszczał, przepraszam, grzmiał podniesionym głosem.

Przepraszam wreszcie za to, że klękałem przed księdzem podczas przyjmowania Komunii Świętej w plenerze albo w czasie mszy papieskiej. Pan premier, a ja mu wierzę, powoływał się dzisiaj na autorytet Jana Pawła II, ale przecież zaznaczył także wyraźnie: „Nie będziemy klękać przed księdzem, bo od klęczenia to jest kościół, i to przed Bogiem, a nie przed księdzem”. A potem powiedział do członków PO: „To my mamy dziękować Polakom, nie zaś czekać, aż Polacy podziękują nam”. Panie premierze, jak panu wierzę, pozwolę sobie zauważyć, że może nie trzeba będzie długo czekać. Jest szansa, że Polacy podziękują panu już wkrótce. Najlepiej, jak potrafią. Przepraszam.

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/cala-naprzod/Platformo-przepraszam-i-dziekuje


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334