Strona główna » Platforma Cenzorska

Platforma Cenzorska

Dziś o godzinie 10.00 przed Sejmem odbędzie się pikieta przeciwko cenzurze stosowanej przez Platformę Obywatelską.

Uczestnicy pikiety będą mieli ze sobą zdjęcia dotyczące smoleńskiej katastrofy z wystawy „Pamięć i Prawda” z Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wówczas kwestorzy ocenzurowali wszystkie napisy pod zdjęciami, które zostały zaklejone czerwoną taśmą. Wystawa miała być przedstawione w polskim Sejmie, na zgodził się marszałek Grzegorz Schetyna. Kilka tygodni temu nieoczekiwanie zmienił zdanie i stwierdził, że do końca tej kadencji Sejmu nie będzie „kontrowersyjnych wystaw i nieskalowania tym samym kampanii wyborczej w Sejmie.”
Wykazuje on jednak niekonsekwencję, czego przekładem jest rozesłany w czwartek do dziennikarz SMS:

„W Sali Kolumnowej Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna weźmie udział w promocji książki „Od Mazowieckiego do Tuska” Jurgena Wahla.”

Jak widać Grzegorz Schetyna jest zdania, że to, co dotyczy PO jest niekontrowersyjne, to co opozycji i smoleńskiej katastrofy – już tak.

Ponieważ ocenzurował wystawę smoleńską w Sejmie, będzie ona dostępna do obejrzenia przed gmachem parlamentu. Zapraszamy!

Gdy tylko zdjęcia z wystawy "Pamięć i Prada" przywieziono w okolice Sejmu, policjanci natychmiast podeszli do trzymających je osób i pytali, czy posiadają one zgodę na ich prezentację. Zgromadzone przed Sejmem osoby mogą obserwować wzmożona aktywność służb mundurowych.
http://niezalezna.pl/11768-platforma-cenzorska


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334