Strona główna » PiS z rekordową przewagą nad PO! Stworzy rząd z Solidarną Polską? To możliwe według najnowszego sondażu

PiS z rekordową przewagą nad PO! Stworzy rząd z Solidarną Polską? To możliwe według najnowszego sondażu

Takiego sondażu jeszcze nie było! Prawo i Sprawiedliwość z rekordową przewagą nad Platformą Obywatelską, Solidarna Polska w Sejmie, a PSL i Palikot na parlamentarnym aucie!

Według badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini dla Wirtualnej Polski na początku czerwca na PiS chciałoby głosować 32 proc. ankietowanych. To wzrost o kolejny punkt. Platforma zmierza w odwrotnym kierunku. W ciągu dwóch tygodni jej notowania spadły o 2 proc. i wynoszą 26 proc. Sześciopunktowej różnicy między dwiema największymi partiami jeszcze nie było.

Sondaż przynosi jeszcze inne ciekawe wyniki. Poza utrzymującym podobne poparcie SLD (15 proc. – o 1 proc. więcej niż w poprzednim badaniu), w Sejmie znalazłaby się Solidarna Polska, która poprawiła notowania o 2 punkty i osiągnęła 5-procentowy próg wyborczy.

Natomiast poważne powody do obaw mają PSL i Ruch Palikota. Z wynikiem 4 proc. te partie znalazłyby się poza parlamentem.

Coraz gorsze oceny dotyczą też samego premiera. Pozytywnie jego prace ocenia 30 proc. badanych (spadek o 1 proc.), negatywnie – aż 63 proc. (pogorszenie o 2 punkty proc.).

Cały rząd Donalda Tuska ma dobre oceny wśród zaledwie 21 proc. ankietowanych (bez zmian), źle jego pracę ocenia 72 proc. (poprawa o 1 punkt proc.).

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 11 czerwca. Zrealizował go Instytut Badania Opinii Homo Homini. Badanie preferencji politycznych prowadzone jest metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI - Computer Aided Telephone Interview) na probie losowo-kwotowej stanowiącej liczebną reprezentację cech demograficznych dla ogółu pełnoletnich mieszkańców Polski z zachowaniem rozkładów terytorialnych (dane wg GUS). Wielkość próby to przynajmniej 1067 jednostek w jednym pomiarze.

wp.pl, znp

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55654-pis-z-rekordowa-przewaga-nad-po-stworzy-rzad-z-solidarna-polska-to-mozliwe-wedlug-najnowszego-sondazu

 






  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334