Strona główna » PiS przygotowało wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz

PiS przygotowało wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało wniosek o wotum nieufności dla minister zdrowia Ewy Kopacz - poinformowali politycy partii podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie partii.

Prezes Jarosław Kaczyński zaprzeczył stwierdzeniom, jakoby nie było alternatywy dla komercjalizacji służby zdrowia. Stanowi ją przedstawiony przez szefa PiS plan zmian, które w jego opinii „mają szczególny wpływ dla przyszłości służby zdrowia, żeby ona ocalała, żeby kierowano się w niej zasadami, które bardzo dawno temu, bo przed przeszło 2 tys. lat ustanowił Hipkrates, a nie regułami rynkowymi związanymi z zyskiem, które to reguły do tej dziedziny życia w żadnym wypadku nie mogą być ”.

Przede wszystkim zdaniem Jarosława Kaczyńskiego należy zwiększyć wydatki na służbę zdrowia (do 6 proc. PKB), zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia, uchwalić ustawę o sieci szpitali publicznych. Prezes PiS wymienił tu także propozycję powrotu dentystów, a być może także lekarzy do szkół. Zaznaczył, że sprawa ta „może być uznana za niepierwszorzędną”, ale jest to rzecz „dla przyszłości ludzi młodych, dla ich zdrowia (...) istotna”.

„Drugi raz skladamy wniosek o wotum nieufności dla pani minister Kopacz. Pierwszy raz miało to miejsce na początku jej rządów. Już wtedy były bardzo poważne zastrzeżenia” - powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bolesław Piecha. „Nie zmienił się tylko jeden light motive calych jej rządów w Ministerstwie Zdrowia. Tym light motivem jest to, co próbowała, być może nieudolnie, ale jednak sygnalizować była posłanka Beata Sawicka - dążenie do komeracializacji, ja to nazywam po prostu prywatyzacją, tego majatku ktory nam zostal, czyli polskich szpitali” - podkreślił Piecha. „Pani minister jest wyjątkowym ignorantem, ponieważ wszyscy, podkreślam wszyscy eksperci traktują ochronę zdrowia jako coś, co nie podlega działaniom rynkowym” - stwierdził były wiceminister zdrowia. Zdaniem Bolesława Piechy odwołanie Kopacz może pomóc powstrzymać komeracjalizację polskiej służby zdrowia. „Trzeba tę sytuację przerwać natychmiastowo, personalnie” – podkreślił.

Źródło: www.pis.org.pl


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334