Strona główna » PiS chce referendum ws. przyszłości Lasów Państwowych

PiS chce referendum ws. przyszłości Lasów Państwowych

PiS chce ogólnopolskiego referendum ws. propozycji rządu o włączeniu Lasów Państwowych do jednostek sektora finansów publicznych. Referendum miałoby się odbyć razem z listopadowymi wyborami samorządowymi.

Propozycję przedstawił w piątek na konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Jan Szyszko.
„Składamy projekt uchwały do Sejmu w sprawie ogłoszenia referendum z pytaniem Czy jesteś za włączeniem Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją ministra finansów, co prowadzi konsekwentnie do ich prywatyzacji?” - poinformował Szyszko.

Jego zdaniem propozycje rządu PO-PSL zmierzają do prywatyzacji Lasów Polskich. „Od 3 lat koalicja PO-PSL dąży do destrukcji prawa leśnego” - ocenił.

Kilka tygodni temu rząd zatwierdził strategię zarządzania długiem publicznym w latach 2011–2014. Zgodnie z tym dokumentem, jednostki sektora finansów publicznych będą musiały lokować swoje pieniądze na kontach resortu finansów. Do tego sektora ma być włączone Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Zgodnie z konstytucją referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub prezydent za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334