Strona główna » Parlament Europejski potępił akt agresji w łódzkim biurze PiS

Parlament Europejski potępił akt agresji w łódzkim biurze PiS

Na wniosek przewodniczącego Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Michała Kamińskiego posłowie do PE potępili atak z bronią w ręku na łódzkich pracowników PiS, w wyniku którego zginęły dwie osoby.Michał Kamiński zabrał na forum PE głos i wygłosił następujące oświadczenie: 
„Przed kilkoma godzinami, w Polsce doszło do brutalnego ataku terrorystycznego na siedzibę mojej partii. W wyniku tego ataku zginęły dwie osoby, w tym jeden z pracowników naszego Parlamentu - pracowników, który pracował dla jednego z naszych posłów.

Mam nadzieję, że ten brutalny i niespotykany w historii mojego kraju akt politycznej agresji spotka się z potępieniem naszego Parlamentu i spotka się z bardzo wyraźnym potępieniem metod przemocy i zabijania przeciwników politycznych”.

W tym samym czasie, przed salą plenarną odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydium Delegacji PiS w PE: Ryszarda Legutki i Tomasza Poręby oraz posła Janusza Wojciechowskiego. Posłowie wygłosili następujące oświadczenie:

„Jest to wydarzenie bez precedensu w polskiej polityce ostatnich 20 lat. Czuliśmy i nadal czujemy się zagrożeni. Nie było w Polsce innej partii, która byłaby tak gwałtownie atakowana z pogwałceniem reguł - pisanych i niepisanych - współżycia społecznego. Granice tolerancji dla chamstwa i agresji obniżyły się do tego stopnia, że dochodzi do wydarzeń tak szokujących jak dzisiaj w Łodzi. Przemysł nienawiści skierowany wobec PiS zebrał dziś śmiertelne żniwo”.


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334