Strona główna » Obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych

Obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych

Od złożenia kwiatów pod bramą nr 2. Stoczni Gdańskiej i otwarcia wystawy poświęconej legendzie „Solidarności” Annie Walentynowicz rozpoczęły się w Gdańsku obchody 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

W otwarciu wystawy „Anna Walentynowicz legenda Solidarności 1929-2010” udział wzięli m.in. prezes IPN Łukasz Kamiński, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz przewodniczącego Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki. Wystawa składa się z 18 paneli, na których w układzie chronologicznym przestawiono życie i działalność Anny Walentynowicz. Od dziś do 20 września wystawę można oglądać przy narożu ul. Waryńskiego 57 i Alei Grunwaldzkiej 51, obok kamienicy w której mieszkała Anna Walentynowicz.

W ramach obchodów, dziś o godz. 17 w kościele św. Brygidy w Gdańsku odprawi mszę św. arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

W dniach 1 i 2 września w sali Zarządu Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9) odbędzie się konferencję pt. „Drogi do Niepodległości” z udziałem wybitnych i znanych działaczy ruchów wolnościowych Polsce i za granicą. Wśród nich - Bronisław Wildstein i Jerzy Targalski.

Swoje wykłady wygłoszą również goście zaproszeni przez Wydział Wschodni Solidarności Walczącej z Gruzji, Estonii, Litwy oraz Ukrainy. Wstęp na konferencję jest wolny.

http://niezalezna.pl/32423-obchody-rocznicy-porozumien-sierpniowych

 


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334