Strona główna » Nowa debata PiS. O sprawnym państwie

Nowa debata PiS. O sprawnym państwie

Kilkudziesięciu naukowców weźmie udział w poniedziałek w debacie poświęconej sprawnemu rządzeniu, którą organizuje prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera technicznego rządu. Głos zabiorą m.in. prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Paweł Śpiewak i b. prezes UKE Anna Streżyńska.

Zaproszenia na debatę „Sprawne państwo. Jak można rządzić dobrze Polską?” wystosowali wspólnie Gliński i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Gliński powiedział, że w dyskusji w Sali Kolumnowej w Sejmie wezmą udział m.in. socjologowie prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Paweł Śpiewak, politolog prof. Antoni Kamiński, ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, Czesław Bielecki, dr Dariusz Gawin, Jerzy Kropiwnicki, b. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska, ekonomista prof. Witold Kieżun.

Prof. Gliński zaznaczył, że zależało mu na tym, aby spotkali się socjologowie, politolodzy i eksperci z think-tanków o zróżnicowanych poglądach. - Zależy nam na dyskusji przede wszystkim o pozytywnych stronach rządzenia państwem, jak należy to robić. Oczywiście pojawi się diagnoza sytuacji - zapowiedział.

Podkreślił, że przedstawi w poniedziałek swoją wizję rządzenia państwem. - Pogłębię tezy z mojego wystąpienia programowego, które przedstawiłem w październiku - podkreślił prof. Gliński.

Poniedziałkowa debata jest kolejną zorganizowaną przez PiS w ramach programu „Alternatywa”. Dotychczas odbyły się dyskusje poświęcone ekonomii i gospodarce, zdrowiu, sytuacji na rynku pracy, samorządom i rolnictwu.

http://niezalezna.pl/35101-nowa-debata-pis-o-sprawnym-panstwie


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334