Strona główna » Nasz kandydat na burmistrza Miasta Sanoka

Nasz kandydat na burmistrza Miasta Sanoka

Oświadczenie
Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości


Szanowni Mieszkańcy Sanoka,
w nadchodzących wyborach samorządowych dokonacie Państwo istotnych wyborów dla przyszłości naszego miasta. Nie jest to łatwa decyzja, bowiem od niej zależy, w jakim kierunku będzie się rozwijał Sanok.

W obecnej kadencji radni Prawa i Sprawiedliwości zawarli koalicję z radnymi z ugrupowań: Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej, Wiara Tradycja Rozwój i Platforma Obywatelska. Tej koalicji, z jednym wyjątkiem, pozostaliśmy wierni do końca. Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk, którego mieszkańcy Sanoka w 2006 roku wybrali przeważającą liczbą głosów, nigdy nie był ani nie jest członkiem, ani sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 roku kandydował z własnego komitetu, będąc członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
Szanując wolę mieszkańców i demokratyczne zasady, zawsze staraliśmy się pomóc urzędującej władzy, ilekroć byliśmy o to proszeni, dla dobra mieszkańców Sanoka. Między innymi udało się pozyskać kwotę ponad 5 000 000 zł na remont Rynku czy około 7 000 000 zł na budowę Areny Sanok. Działacze Prawa i Sprawiedliwości, każdego szczebla, nie traktowali tego nigdy jako wspomaganie tego czy innego polityka, ale jako pomoc miastu. Zatem wspomniny tu tylko jedno nazwisko śp. senatora Stanisława Zająca.

Członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości starają się być wierni ewangelicznej zasadzie: „Jeden drugiego brzemiona noście”, co w języku politycznym znaczy Państwo Solidarne. Proszę nie mylić z państwem socjalnym, które jest formą socjalizmu ograniczającego wolność osobistą, ekonomiczną i polityczną obywateli. Sądzimy, że w trudnych czasach trzeba szczególnie dbać o tych, którzy mają trudności „wiązania końca z końcem”. Sądzimy, że każdy polityk i samorządowiec powinien przede wszystkim wspomagać słabszych, bowiem silniejsi i bardziej przedsiębiorczy dadzą sobie radę i bez polityków. Oczywiście wiemy również, że politycy nie powinni przedsiębiorcom przeszkadzać i obciążać ich zbyt wysokimi podatkami. Każdy wie najlepiej, jak wydawać własne, ciężko zarobione pieniądze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że uzyskanie równowagi pomiędzy pomocą potrzebującym a nieutrudnianiem rozwoju przedsiębiorcom nie jest rzeczą łatwą, ale podejmujemy to wyzwanie.

Kandydatem na burmistrza miasta Sanoka z poparcia Prawa i Sprawiedliwości jest radny miasta Sanoka i przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość Wojciech Pruchnicki. Ubolewamy, że nie udało się uzgodnić jednego wspólnego kandydata sanockiej prawicy, ale być może świadczy to dobrze o prawicy szanującej zasady demokracji. Wybór bowiem zależy od mieszkańców Sanoka, a nie saloników politycznych.

Powiatowy Zarząd
Prawa i Sprawiedliwości
w Sanoku


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334