Strona główna » Na co ZUS wyda 4,2 miliarda złotych?

Na co ZUS wyda 4,2 miliarda złotych?

Lista jest długa. Płyn do czyszczenia opon, środek do usuwania owadów, specyfik do czyszczenia karoserii, szampon z woskiem, odświeżacz do szyb, płyn do czyszczenia tapicerki, płyn do czyszczenia zamków, środek do czyszczenia deski rozdzielczej - to tylko niektóre propozycje.

„Celem nadrzędnym w przyjętej strategii... jest zwiększenie satysfakcji klientów z usług świadczonych przez ZUS” - tłumaczy „Faktowi” urzędnicy. Jak do tego doprowadzić? Urzędnicy ZUS z Gorzowa Wielkopolskiego właśnie ogłosili przetarg na zakup kosmetyków samochodowych. Podobnie jest w innych miastach.

W ZUS-ie pracuje około 47 tysięcy osób. Budżet na 2010 rok zakładał, że same rachunki za telefony stacjonarne wyniosą 17,2 mln, a komórki kolejne 1,6 miliona. Na delegacje ZUS-owców przeznaczono 11,7 mln, a kolejne 9 milionów na szkolenia. Energia, woda, gaz i ogrzewanie ZUS-owskich budynków oszacowano na 67 mln. Tylko na zakup papieru poligraficznego zaplanowano 8,3 mln. Przepych ZUS ma kosztować 4,2 miliardy złotych rocznie.

„Mamy prawo do tego, aby środki na administrowanie ZUS wydawane były z korzyścią dla petentów” - tłumaczy „Faktowi” Jeremi Mordasiewicz z rady nadzorczej ZUS.

Niezalezna.pl, fakt.pl


  • POSEŁ PIOTR URUSKI
  • POSEŁ PIOTR BABINETZ

Biuro czynne
od poniedziałku do czwartku godz.9-16.30

tel./faks: +48 13 4634 334